Zobacz
Do góry

Kubacki szósty w kwalifikacjach, czterech Polaków w konkursie

Dawid Kubacki uzyskał 214,5 m i zajął szóste miejsce w kwalifikacjach do niedzielnego konkursu Pucharu Świata w skokach narciarskich na mamucim obiekcie w norweskim Vikersund. W pierwszej serii wystąpi czterech Polaków. Wygrał Japończyk Ryoyu Kobayashi – 232 m.

Drugie miejsce w kwalifikacjach zajął Austriak Stefan Kraft – 230 m, a trzecie Niemiec Markus Eisenbichler – 221 m.

W pierwszej serii konkursu indywidualnego obok Kubackiego wystąpi jeszcze trzech Polaków. Awans wywalczyli także: 12. Piotr Żyła – 210,5 m, 19. Kamil Stoch – 202,5 oraz 20. Jakub Wolny – 202,5 m.

„Dzisiejsze skoki były OK, choć trochę brakowało prędkości, aby dalej odlecieć” – ocenił swoje wyniki Kubacki.

Pecha miał Stefan Hula, który zajął 41. miejsce skacząc 186,5 m. Do awansu do finału Polakowi zabrakło… 0,1 pkt, o tyle wyprzedził go Rosjanin Jewgienij Klimow – 187 m.

W trakcie turnieju Raw Air na skoczniach w Oslo, Lillehammer, Trondheim i mamucie w Vikersund odbędą się cztery konkursy indywidualne i dwa drużynowe. Do klasyfikacji generalnej cyklu pod uwagę będą brane noty uzyskane we wszystkich tych zawodach, a także czterech seriach kwalifikacyjnych, zwanych prologami. Zwycięzca otrzyma 60 tysięcy euro.

W niedzielę konkurs rozpocznie się o godz. 17.

W klasyfikacji cyklu Raw Air liderem pozostał Kraft, a drugi jest Kobayashi ze stratą już tylko 6,6 pkt. Najlepszy z Polaków

Kubacki zajmuje szóstą pozycję – 163 pkt mniej od prowadzącego. Siódmy Stoch traci do Austriaka 169,4 pkt.

 

Komentarze