„Kula” na ratunek

Trzecioligowa Stal Brzeg zakontraktowała wychowanka Ruchu Chorzów, Bartłomieja Kulejewskiego.


W Wigilię trzecioligowa Stal Brzeg sfinalizowała pierwszy zimowy transfer. Nowym zawodnikiem ekipy trenera Kamila Rakoczego został 22-letni środkowy obrońca Bartłomiej Kulejewski.

Nowy nabytek Stali urodził się 30 marca 2000 roku w Świętochłowicach. Jest stoperem o „słusznych” gabarytach – ma 188 centymetrów i waży 85 kilogramów. Kulejewski jest wychowankiem chorzowskiego Ruchu, którym grał do końca sezonu 2021/2022. W zespole seniorów „Niebieskich” zadebiutował 12 sierpnia 2017 roku w rozgrywkach I ligi. W sezonie 2017/2018 na zapleczu ekstraklasy rozegrał osiem spotkań, ostatni 3 czerwca 2018 przeciwko Wigrom Suwałki. Tego pojedynku nie wspomina najlepiej, bo – po pierwsze – ekipa z Cichej przegrała aż 0:6, a po drugie Kulejewski „otworzył” wynik spotkania, strzelając w 5 minucie samobójczego gola.

Z Ruchem przeżył gorycz degradacji do drugiej i trzeciej ligi, w sezonie 2021/2022 rozegrał 24 mecze (strzelił dwa gole) w eWinner 2. Lidze, świętując awans na zaplecze ekstraklasy. W Fortuna 1. Lidze nie zagrał jednak ani jednego meczu, bo przeniósł się do beniaminka II ligi, Kotwicy Kołobrzeg. Nie zrobił tam furory, bo zagrał tylko w dwóch meczach – z Radunią Stężyca (2:1) i GKS-em Jastrzębie (1:0). Po zakończeniu rundy jesiennej postanowił zmienić pracodawcę i wylądował w drużynie z Brzegu.

Kulejewski z Ruchem Chorzów w 2017 roku zdobył wicemistrzostwo Polski juniorów młodszych, przegrywając rywalizację z Lechem Poznań. W Chorzowie „Niebiescy” przegrali 2:3, a w stolicy Wielkopolski wygrali 1:0, lecz to nie wystarczyło do zdobycia złotego medalu. Ogólnie w zespole seniorów Ruchu Bartłomiej Kulejewski rozegrał 104 mecze – 8 w I lidze, 49 w II lidze i 47 w III lidze, zdobywając w nich 5 goli.


Na zdjęciu: Bartłomiej Kulejewski (z prawej) ma pomóc Stal Brzeg utrzymać się w III lidze.

Fot.stal.brzeg.pl