Kwalifikacje w Bad Mitterndorf dla Krafta

Na skoczni w Bad Mitterndorf odbyły się kwalifikacje przed sobotnim konkursem w lotach narciarskich. Stefan Kraft nie miał sobie równych.

Na starcie do walki o prawo udziało w sobotnim konkursie indywidualnym stanęło 64 zawodników, w tym pięciu Polaków, z Dawidem Kubackim na czele. Oprócz lidera Pucharu Świata byli to: Piotr Żyła, Kamil Stoch, Aleksander Zniszczoł oraz Jakub Wolny.

Mamucia skocznia w Bad Mitterndorf pozwala na dalekie loty i spodziewano się odległości grubo ponad 200 m. I tak było, a wiatr pod narty sprzyjał najlepszym narciarskim „lotnikom”. Najlepszy z nich, Stefan Kraft, uzyskał odległość 233 m i z notą 207,0 pkt okazał się najlepszy i to on został ich zwycięzcą. Drugie miejsce zajął Andreas Wellinger (230/205,0), a trzecie Halvor Egner Granerud (229,5/203,2).

Dawid Kubacki, który wciąż pozostaje liderem Pucharu Świata uplasował się tuż za swoim największym rywalem z Norwegii. Polak za skok na odległość 228,0 m otrzymał notę 198,7. To był dobry skok Kubackiego i nie należy wyciągać zbyt pochopnych wniosków z miejsca, jakie zajął w kwalifikacjach.

Oprócz Dawida Kubackiego dobry skok oddał Piotr Żyła (223/191,7), co dało mu ósmą pozycję. Kamil Stoch (205,0/172,0) sklasyfikowany został na 14. miejscu. Do sobotniego konkursu awansował również Aleksander Zniszczoł (179,5/137,9). W sobotę z reprezentantów Polski zabraknie jedynie Jakuba Wolnego, który zajął 41. miejsce za skok na odległość 149,0 m i z notą 99,5 pkt nie uzyskał kwalifikacji. Zabrakło mu 1,2 pkt.