Lech Poznań. Trzydziestu do Turcji

Z kadry Lecha Poznań ubył Roko Baturina, który wrócił do Ferencvarosi TC.


Podopieczni trenera Macieja Skorży w rundzie jesiennej „wywalczyli sobie” dłuższy – o dwa dni – urlop, więc przygotowania do rundy wiosennej rozpoczęli nie 5 stycznia, lecz 7 bm. W piątek skoro świt lechici pojawili się na obiektach poznańskiej Akademii Wychowania Fizycznego, gdzie odbyli testy progresywne, mieli także pobraną krew. Po południu natomiast piłkarze „Kolejorza” po raz pierwszy w tym roku wyszli na jedno z boisko treningowych przy ulicy Bułgarskiej.

– Mamy do dyspozycji wszystkich zawodników – powiedział asystent trenera Skorży, Rafał Janas. – Cieszymy się, że każdy dotarł na czas. Zwłaszcza, że nasi gracze odpoczywali w różnych miejscach na świecie, część zaliczała w tym czasie wyjazdy do rodzin, inni polecieli na wakacje. Słyszeliśmy, że sporo lotów jest odwoływanych i martwiliśmy się, czy wszyscy będą w stanie wrócić do Polski. Piątek i sobota, jeśli chodzi o nasz plan, były bardzo podobne. Zawodnicy zostali podzieleni na grupy i przechodzili różne badania – część odbywała się na Akademii Wychowania Fizycznego, część na naszym stadionie. Chcieliśmy zobaczyć, z jakimi obciążeniami możemy rozpocząć przygotowania.

W te dwa dni mieliśmy także pierwsze jednostki z piłkami. Takie typowo wprowadzające, żeby wróciło piłkarzom czucie piłki. Podobnie było w niedzielę oraz poniedziałek, choć wtedy już popracowaliśmy nieco mocniej, ale jeszcze bardzo spokojnie. Od wtorku w Turcji czeka nas już mocniejsza praca.

Dzisiaj lider PKO Ekstraklasy wylatuje na 12-dniowe zgrupowanie do Belek. W Turcji lechici mają zaplanowane cztery mecze kontrolne. Ich sparingpartnerami będą kolejno: czeski Banik Ostrawa (15.01), macedoński FK Szkupi Skopje (18.01), gruziński SK Dinamo Batumi (20.01) oraz słoweński Nogometna Szola Mura Murska Sobota (22.01).

Trener Maciej Skorża zabierze do Turcji trzydziestu piłkarzy. W tej grupie jest trzech zawodników drugoligowych rezerw: Jakub Antczak, Maksym Czekała i Maksymilian Pingot. Na zgrupowaniu zabraknie Roko Baturiny, który trenuje z Ferencvarosi TC. Węgrzy zdecydowali o skróceniu wypożyczenia, właśnie dogrywane są formalności.

Kadra Lecha na zgrupowanie w Belek wygląda tak: bramkarze: Filip Bednarek, Mickey van der Hart, Miłosz Mleczko, Bartosz Mrozek; obrońcy: Filip Borowski, Alan Czerwiński, Barry Douglas, Antonio Milić, Joel Pereira, Maksymilian Pingot, Pedro Rebocho, Bartosz Salamon, Lubomir Szatka; pomocnicy: Joao Amaral, Jakub Antczak, Adriel Ba Loua, Maksym Czekała, Jakub Kamiński, Jesper Karlstroem, Antoni Kozubal, Nika Kwekweskiri, Filip Marchwiński, Radosław Murawski, Dani Ramirez, Michał Skóraś, Mateusz Skrzypczak, Pedro Tiba; napastnicy: Mikael Ishak, Norbert Pacławski, Artur Sobiech.


Na zdjęciu: Przygotowania do rundy wiosennej piłkarze „Kolejorza” rozpoczęli od badań i testów progresywnych.

Fot. lechpoznan.pl/Przemek Szyszka

Komentarze