Lechia Zielona Góra. W pełnym komforcie

Dla zielonogórzan ważniejszy mecz miał miejsce w… Kluczborku, gdzie poległa Warta, jeden z jej konkurentów walce o utrzymanie.


To spowodowało, że do konfrontacji z zabrzańską młodzieżą przystępowali w pełni komfortowej sytuacji. Nie było jednak rozluźnienia, bo gospodarze chcieli udowodnić, iż należy im się miejsce w III lidze. Zepchnięcie rywali do głębokiej defensywy zaowocowało dwiema kontrami, które okazały się zabójcze, bo Alan Lubaski urwał się prawym skrzydłem, uciekł Michałowi Łokietkowi oraz Rafałowi Ostrowskiemu i mocnym strzałem posłał piłkę do siatki, a następnie Patryk Pytlewski z bliska sfinalizował akcję duetu Bartłomiej Korbecki-Marcin Wodecki.

Strata dwóch goli podrażniła miejscowych, a najwięcej ochoty do gry przejawiał Mykyta Łoboda, który po wymianie podań z Przemysławem Mycanem na raty zdobył kontaktową bramkę. Po zmianie stron Ukrainiec poszedł za ciosem, popisując się krótkim dryblingiem, zejściem do środka i kapitalnym uderzeniem z pola karnego. Na kwadrans przed końcem sędzia uznał, że Mateusz Kulanek nieprzepisowo powstrzymał Konrada Sitkę i wskazał na „wapno”. Na zwycięskiego zamienił go Łukasz Soszyński.

W środę Lechia zostanie podjęta przez zdegradowane Karkonosze, a rezerwy Górnika zmierzą się u siebie z Gwarkiem. Niewykluczone, że będzie to ich ostatni mecz pod wodzą Piotra Gierczaka, który ma wzmocnić sztab I zespołu. Jego następcą ma zostać Tomasz Wróbel, trener IV-ligowego Rozwoju Katowice.

(M)


Lechia Zielona Góra – Górnik II Zabrze 3:2 (1:2)

0:1 – Lubaski, 4 min, 0:2 – Pytlewski, 16 min, 1:2 – Łoboda, 39 min, 2:2 – Łoboda, 55 min, 3:2 – Soszyński, 75 min (karny)

LECHIA: Fabisiak – Łokietek (21. Lechowicz), Ostrowski, Kaczmarczyk – M. Maćkowiak (58. Vinicius Veneranda), Athenstadt (64. Małecki), Surożyński (46. Sitko), Łoboda, Zientarski – Soszyński, Mycan. Trener Andrzej SAWICK.

GÓRNIK II: Mazur – Pawlak, Kulanek, Gandziarowski, Pytlewski – Liszka, Skała (61. Barczak), Wodecki (76. Wąsik), Okaj (61. Kamiński), Korbecki (46. Zielonka) – Lubaski (76. Juritka). Trener Piotr GIERCZAK.

Sędziował Sebastian Tarnowski (Wrocław). Widzów 300.

Żółte kartki: Pawlak, Pytlewski, Kulanek.


Fot. Facebook / Lechia Zielona Góra