Trzy razy Pekhart

Legia nie miała problemów z wygraniem u siebie z beniaminkiem z Łodzi. ŁKS poległ przy Łazienkowskiej 0:3.

Legia Warszawa – ŁKS Łódź. Relacja

Mocny kadrowy wicemistrz Polski zaczął mecz z Arturem Jędrzejczykiem i Markiem Gualem na ławce, a więc z jednej strony z najbardziej utytułowanym piłkarzem w historii klubu z Warszawy, 13 wszelkich tytułów na koncie, łącznie z Superpucharem Polski zdobytym tydzień temu, a z drugiej strony z królem strzelców ekstraklasy poprzedniego sezonu (Gual).

Gospodarze pierwszą sytuację stworzyli w 19 minucie, ale piłkę po strzale głową Tomasa Pekharta dobrze na rzut rożny sparował nastoletni Aleksander Bobek. Kilka minut później 19-latek świetnie interweniował po kąśliwym uderzeniu z wolnego kapitana legionistów Josue. W końcu kilkuminutowa nawała „wojskowych” przyniosła efekt. Z prawej strony w swoim stylu płasko wrzucił Paweł Wszołek, a w polu karnym najlepiej znalazł się Pekhart i nie dał szansy bramkarzowi ŁKS na skuteczną interwencję.

W 33 minucie piłka trafiła w rękę Engjella Hoti, a arbiter – po obejrzeniu wszystkiego na monitorze – wskazał na jedenastkę. Do karnego podszedł Josue. Uderzył mocno i celnie, ale… jeszcze lepszą interwencją popisał się świetnie broniący Bobek, który zdołał wybić futbolówkę! Beniaminek nie miał wiele argumentów przy Łazienkowskiej, nie oddając w I połowie ani jednego celnego czy niecelnego strzału na bramkę.

1:1 powinno było być w 51 minucie, ale znakomitej sytuacji nie wykorzystał Kay Tejan. W sytuacji sam na sam holenderski napastnik trafił w słupek… Po przerwie łodzianie zaatakowali, starając się odrobić stratę, ale do siatki ponownie trafił Pekhart. Król strzelców ekstraklasy sezonu 2020/21 wykończył dobrą akcję duetu Kun – Wszołek. W 68 minucie Czech skompletował hat tricka, uderzając pod poprzeczkę po dobrym podaniu Bartosza Slisza.

To jego pierwszy hat trick w ekstraklasie, choć w marcu 2021 roku w meczu z Zagłębiem w Lubinie do siatki trafił aż cztery razy. Wygrana drużyny Kosty Runjaicia nie podlegała dyskusji. W czwartek legioniści w meczu II rundy eliminacji Ligi Konferencji Europy zagrają na wyjeździe z kazachskim Ordabasy Szymkent.

Legia Warszawa – ŁKS Łódź 3:0 (1:0)

1:0 – Pekhart, 25 min (asysta Wszołek), 2:0 – Pekhart, 56 min (głową, asysta Wszołek), 3:0 – Pekhat, 68 min (asysta Slisz)

LEGIA: Tobiasz – Pankov, Augustyniak, Ribeiro – Wszołek, Slisz (81. Rejczyk), Elitim (61. Gual), Josue (73. Celhaka), Kun – Pekhart (81. Kramer), Muci (73. Rosołek). Trener Kosta RUNJAIĆ.

ŁKS: Bobek – Dankowski, Monsalve, Marciniak, Głowacki – Pirulo (83. Śliwa), Mokrzycki, Hoti (64. Ibe-Torti), Ramirez (80. Lorenc), Szeliga (64. Letniowski) – Tejan (80. Janczukowicz). Trener Kazimierz MOSKAL.

Sędziował Karol Arys (Szczecin). Widzów: 26584.

Na zdjęciu: Bohater meczu Legia – ŁKS, Tomas Pekhart.

Pamiętajcie – jesteśmy dla Was w kioskach, marketach, na stacjach benzynowych, ale możecie też wykupić nas w formie elektronicznej. Szukajcie na www.ekiosk.pl i http://egazety.pl.