Teraz już oficjalnie

Drugie zgrupowanie reprezentacji Polski pod wodzą selekcjonera Fernando Santosa rozpocznie się w poniedziałek. Mimo tego kadra ma już za sobą… jeden mecz towarzyski.


Czerwcowe granie na papierze wydaje się dla „biało-czerwonych” mało kłopotliwe. Polacy zagrają dwa spotkania. Już w piątek towarzysko podejmą w Warszawie gospodarzy przyszłorocznych mistrzostw Europy, Niemców, co będzie jednocześnie pożegnaniem w reprezentacji Jakuba Błaszczykowskiego. We wtorek 20 czerwca udadzą się na wyjazd do Mołdawii, do Kiszyniowa, by zdobyć kolejne punkty w eliminacjach do Euro. Nikt nie wyobraża sobie innego rezultatu niż wygrana Polski, choć na tym terenie punkty zgubili ostatnio Czesi…

Treningi wyrównawcze

Zgrupowanie reprezentacji rozpocznie się w poniedziałek, a wszyscy mają stawić się w Warszawie. Część graczy już jednak jest w stolicy. Dokładnie tydzień wcześniej selekcjoner Fernando Santos rozpoczął tzw. treningi wyrównawcze. Było to nieoficjalne zgrupowanie, w którym oprócz części powołanych wzięli udział również młodzi zawodnicy zaproszeni przez sztab. Większość tych graczy swoje sezony zakończyła już w maju, bo niektórzy kadrowicze grali w ligach nieco dłużej. Taki Karol Świderski… jeszcze wczoraj wystąpił w meczu amerykańskiej MLS, notując zresztą asystę w spotkaniu jego Charlotte FC ze Seattle Sounders.

Kadrowicze trenowali raz dziennie na obiektach Legii, co miało – jak podkreśla w swoich materiałach PZPN – podtrzymać ich dobrą dyspozycję. Z tych, którzy będą brani pod uwagę na mecze z Niemcami i Mołdawią, obecni byli: Jan Bednarek, Krystian Bielik, Tomasz Kędziora, Ben Lederman, Mateusz Łęgowski, Michał Skóraś, Bartosz Slisz, Damian Szymański, Sebastian Szymański i Bartosz Bereszyński.

Z młodych graczy trenowali Kacper Bieszczad, Gabriel Kobylak, Miłosz Matysik, Patryk Peda, Arkadiusz Pyrka, Michał Rakoczy, Kajetan Szmyt i Marcel Wędrychowski – a wszyscy ci piłkarze dzisiaj rozpoczną swoje zgrupowania z reprezentacją do lat 21, by w czwartek zmierzyć się towarzysko z rówieśnikami z Finlandii (na stadionie Polonii Warszawa).

Tuzy kontra juniorzy

Co ciekawe, w piątek reprezentacja Santosa zagrała mecz sparingowy, a jej rywalem była drużyna Legii Warszawa do lat 19. Spotkanie odbyło się na obiektach Legia Training Center w formacie 2×40 minut. „Biało-czerwoni” nie dali gospodarzom żadnych szans, gromiąc ich aż 7:1 (choć młodym legionistom raz udało się wyrównać). Zespół kadry państwowej stanowił mieszankę seniorów w „młodzieżówką”. W tym nieoficjalnym meczu prócz graczy U-21 zagrały takie tuzy reprezentacji, jak Bednarek, Bereszyński czy obaj Szymańscy.


Czytaj także:


– Nie ukrywam, że to dla mnie wyróżnienie. Było przyjemne, fajne ćwiczenia, dodatkowo sparing z Legią U-19. Pierwsze zajęcia po urlopie okazały się troszkę cięższe, lecz potem było już z górki. Wiadomo, że każdy trener bramkarzy ma własny pomysł na szkolenie zawodnika. Praca wyglądała znacznie inaczej niż w klubie – przyznał w rozmowie z legia.net Gabriel Kobylak, strzegący bramki reprezentacji. Kobylak w minionym sezonie grał dla Radomiaka, gdzie wypożyczono go właśnie z warszawskiego klubu.


Legia Warszawa U-19 – Polska 1:7 (1:5)

0:1 – Bielik, 16 min, 1:1 – Puciłowski, 20 min, 1:2 – S. Szymański, 23 min, 1:3 – Wędrychowski, 27 min, 1:4 – Skóraś, 30 min, 1:5 – S. Szymański, 38 min, 1:6 – Szmyt, 57 min, 1:7 – Matysik, 67 min

LEGIA: Banasik (41. Nowak) – Saganowski (50. Jendryka), Boczoń, Okusami (70. Rudnicki), Bochniak (41. Grzejszczak) – Knera, Mikołajczyk (50. Misztal), Bogusiewicz (50. Konopka) – Sobociński (41. Skrobała), Rojkowski (70. Kerge), Puciłowski (41. Niedźwiedzki). Trener Filip RACZKOWSKI

POLSKA: Kobylak – Kędziora, Bednarek (41. Pyrka), Bielik (41. Matysik), Bereszyński, D. Szymański (41. Łęgowski), S. Szymański (41. Peda), Skóraś, Szmyt, Lederman, Wędrychowski. Trener Fernando SANTOS


Na zdjęciu: Reprezentacja Polski rozbiła juniorów Legii aż 7:1.

Fot. Łączy Nas Piłka


Pamiętajcie – jesteśmy dla Was w kioskach, marketach, na stacjach benzynowych, ale możecie też wykupić nas w formie elektronicznej. Szukajcie na www.ekiosk.pl i http://egazety.pl.