Lewandowski piłkarzem roku!

Zgodnie z wcześniejszymi przeciekami prestiżowa nagroda UEFA trafiła do Roberta Lewandowskiego. Polak został najlepszym piłkarzem Europy!


Choć wiele osób kojarzy głównie nagrodę Złotej Piłki – która w tym roku z racji pandemii nie została wręczona – to nagroda wręczana przez europejską organizację piłkarską UEFA jest równie prestiżowa. „Lewy” ogromną większością został wybrany najlepszym zawodnikiem Starego Kontynentu w sezonie 2019/20, w którym sięgnął nie tylko po potrójną koronę z Bayernem Monachium (krajowe mistrzostwo, Puchar Niemiec i Liga Mistrzów), ale we wszystkich tych rozgrywkach zostawał także królem strzelców. Łącznie polski snajper zdobył 55 goli w 47 meczach i dołożył do tego 10 asyst.

Lewandowski w głosowaniu zgromadził aż 477 punktów, co jest fantastycznym wynikiem biorąc pod uwagę fakt, że drugi Kevin De Bruyne (Manchester City) zdobył „tylko” 90 punktów. Podium zamknął klubowy kolega „Lewego”, Niemiec Manuel Neuer z 66 punktami. Dziwić może niska pozycja Neymara i Kyliana Mbappego z PSG, których upatrywano za głównych rywali Polaka, a którzy zajęli, kolejno, czwarte i siódme miejsce.

– Kiedy byłem młodym piłkarzem, marzyłem o grze na dużych stadionach, w dużych klubach. Teraz, tutaj na scenie, muszę powiedzieć, że marzenia się spełniają. Jestem wdzięczny, dumny i szczęśliwy – mówił z uśmiechem napastnik Bayernu, który dodał także: – To wspaniałe uczucie. Dziękuję kolegom z boiska, trenerom, całemu sztabowi, bo codziennie ciężko pracowali, żeby przygotować mnie do meczów, a także mojej rodzinie, która jest dla mnie bardzo ważna – mówił Lewandowski.

W głosowaniu na najlepszego piłkarza brało udział 80 trenerów klubów występujących w Lidze Mistrzów oraz Lidze Europy, a także 55 dziennikarzy ze wszystkich krajów zrzeszonych w UEFA. Warto też dodać, że oprócz tego, iż „Lewy” został najlepszym piłkarzem Europy, wybrano go – co logiczne – również najlepszym napastnikiem. Polak zgarnął więc dwie nagrody.


Fot. twitter/fcbayern

Komentarze