Lider rozbił Zagłębie bez… trenera

Szkoleniowiec Unii Oświęcim, Tom Coolen, wyjechał do Kanady w sprawach osobistych, co było wcześniej ustalone. Nie przeszkodziło to jego podopiecznym w odniesieniu kolejnego zwycięstwa.

Lider z Oświęcimia dobrze rozpoczął ligową rywalizację w 2022 roku. Unia zrehabilitowała się za porażkę w półfinale Pucharu Polski i bardzo pewnie rozprawiła się z Zagłębiem, a bardzo ważnym momentem tego spotkania był drugi gol dla… sosnowiczan. Była niemal połowa meczu, kiedy Nikiforow zdobył kontaktową bramkę, co bardzo rozsierdziło „biało-niebieskich”.

Następnie, na przestrzeni nieco ponad czterech minut, faworyt aż cztery razy trafił do siatki Zagłębie, a dwie z tych bramek zdobył Victor Rollin Carlsson. Po dwóch tercjach goście prowadzili 7:3, a w ostatniej odsłonie nic już się nie zmieniło.

Zagłębie Sosnowiec – Re-Plast Unia Oświęcim 3:7 (1:2, 2:5, 0:0)

0:1 – Oriechin – Kowalówka (6:21), 1:1 – Piotrowicz (6:35), 1:2 – Oriechin – Themar – Krzemień (16:51), 1:3 – W. Strielcow – A. Strielcow – Paszek (28:03), 2:3 – Nikiforow – Baszyrow – Wasiljew (29:41), 2:4 – Rollin Carlsson – Orłow (32:08), 2:5 – Da Costa – Themar – Rollin Carlsson (34:11, w przewadze), 2:6 – Krzemień – Oriechin – Kowalówka (34:48), 2:7 – Rollin Carlsson – Da Costa – Themar (36:35), 3:7 – Kozłowski – Sikora (39:59).

Sędziowali Marcin Polak i Patryk Pyrskała oraz Maciej Byczkowski i Grzegorz Cytawa.

ZAGŁĘBIE: Fiłonienko; Syrojeżkin – Naróg, Jaśkiewicz – Choperia (2), Krawczyk – Luszniak, Opiłka – Gniewek; Baszyrow (2) – Wasiljew (4) – Nikiforow, Lundvald – Rzeszutko – Dubinin, Bernacki – Kozłowski – Sikora (4), Piotrowicz – Nahunko – Blanik. Trener Grzegorz KLICH.

UNIA: Saunders; Orłow – Stasienko, Bezuszka – Glenn, Paszek – M. Noworyta, Jerasow; Da Costa (2) – Rollin Carlsson, Themar, Dziubiński – W. Strielcow – A. Strielcow, Kowalówka – Krzemień – Oriechin, Prusak – Trandin – Wanat (2). Trener Piotr SARNIK.

Kary: Zagłębie – 12 min, Unia – 4 min.