Lider traci punkty ze Stalą Mielec

Piłkarze Marka Papszuna rozpoczęli spotkanie z wielkim animuszem. Szybkie akcje skrzydłami i długie dośrodkowania w pole karne Stali Mielec mogły zapowiadać mecz jednostronny i wysoką wygraną gospodarzy. Jednak zespół Artura Skowronka nie przestraszył się ataków Rakowa. Próby szybkich kontr pokazały, że to będzie otwarte spotkanie.

Już w drugiej minucie Patryk Kun znalazł się w polu karnym Stali i starał się wyjść na sam na sam z bramkarzem gości, ale w starciu z obrońcą wywrócił się. Sędzia nawet nie zastanawiał się nad karnym, gdyż interwencja była zgodna z przepisami.

W dziewiątej minucie podanie dwadzieścia metrów przed bramką Kiełpina otrzymał Marcin Listkowski, który mocno uderzył piłkę posyłając ją płasko. Po drodze do bramki uderzyła w nogę obrońcy, co zmyliło interweniującego bramkarza i wpadła do siatki.

Stal Mielec nie poddała się i dalej prowadziła otwartą grę szukając okazji do wyrównania. W 25. minucie Gąsior został faulowany w okolicy narożnika pola karnego. Do piłki podszedł Bartosz Nowak, który wykorzystał szansę i wyrównał na 1:1.

W drugiej części spotkania niewiele się zmieniło. Oba zespoły miały swoje szanse. Dwie minuty po wznowieniu gry Patryk Kun miał okazję sprawdzenia umiejętności Kiełpina, ale sędzia odgwizdał spalonego. Stal nadal szukała okazji do kontry, ale Gliwa nie dawał się zaskoczyć.

Mimo zaciętej walki spotkanie odbywało się w sportowej atmosferze i sędzia nie pokazał ani jednej kartki. Remis może cieszyć Stal Mielec, gdyż to gospodarze byli faworytami. Mecz z szybkimi akcjami, ale brak kolejnych bramek trochę rozczarował widzów i zawodników obu zespołów.

Raków Częstochowa zachował pozycję lidera rozgrywek Fortuna I ligi z dorobkiem 21 punktów i wyprzedza Bytovię Bytów o dwa „oczka”.

Raków Częstochowa – Stal Mielec 1:1 (1:1)

1:0 – Listkowski, 9 min, 1:1 – Nowak, 26 min

Raków: Gliwa – Kasperkiewicz, Niewulis, Góra, Mondek (84. Malinowski), Sapała, Schwarz, Kun, Listkowski (73. Domański), Szczepański, Lewicki (78. Musiolik). Trener Marek Papszun.

Stal: Kiełpin – Dobrotka, Gąsior, Gancarczyk, Sojlic, Nowak (84. Prokić), Getinger, Mendiguchia (59. Kuświk), Wroński (64. Banaszewski), De Amo, Bergier. Trener Artur Skowronek.

Sędzia: Dominik Sulikowski (Gdańsk). Widzów 2894.