Kielczanie ponownie drugą drużyną Europy

Drugi rok z rzędu zespół Barlinek Industria Kielce zajął drugie miejsce w Europie. W wielkim finale Ligi Mistrzów żółto-biało-niebieski zespół przegrał po dogrywce z niemieckim SC Magdeburg z wynikiem 29:30. W rezultacie zespół z Kielc musiał zadowolić się srebrnym medalem Ligi Mistrzów, podobnie jak rok wcześniej.

Po prawie rocznym oczekiwaniu drużyna Barlinek Industria Kielce wreszcie miała okazję zrewanżować się za bolesną porażkę w finale Ligi Mistrzów z Barceloną. Mecz z 19 czerwca 2022 roku zakończył się zwycięstwem Barcelony 37:35, pozostawiając Kielce zdeterminowane, by zdobyć główne trofeum. W niedzielę kielczanie wrócili na boisko, by rozegrać najważniejsze spotkanie klubowe w Europie, w którym zmierzyli się z niemiecką drużyną SC Magdeburg.

Spotkanie było bardzo wyrównane, a do wyłonienia zwycięzcy potrzeba była dogrywka. Po pierwszych pięciu jej minutach wynik brzmiał 28:27 i znów pojedynek tych ekip był bardzo wyrównany, a wynik ciągle był sprawą otwartą.

W drugiej połowie dogrywki przeciwnicy mieli pierwszą okazję do wykonania ofensywnej akcji. Michael Damgaard dał prowadzenie swojej drużynie 29:27. Niestety, ta przewaga wystarczyła, by rywale ostatecznie triumfowali z wynikiem 30:29. Tym samym zespół Barlinek Industria Kielce po raz kolejny został wicemistrzem w tych prestiżowych rozgrywkach.

SC Magdeburg – Barlinek Industria Kielce 30:29 (13:15, 26:26)

Barlinek Industria Kielce: Kornecki, Wolff, Błażejewski – Sanchez-Migallon, Olejniczak, Wiaderny, Kounkoud, Sićko, A. Dujshebaev, Tournat, Karacić, Moryto, D. Dujshebaev, Gębala, Karalek, Nahi

SC Magdeburg: Jensen, Portner – Meister, Chrapkowski, Musche, Kristjansson, Pettersson, Hornke, Weber, Mertens, Saugstrup, O’Sullivan, Bezjak, Smits, Damgaard, Bergendahl

Na zdjęciu: Mecz SC Magdeburg – Barlinek Industria Kielce nie zakończył się po myśli polskiego zespołu.

Pamiętajcie – jesteśmy dla Was w kioskach, marketach, na stacjach benzynowych, ale możecie też wykupić nas w formie elektronicznej. Szukajcie na www.ekiosk.pl i http://egazety.pl.