Tymoteusz Puchacz wypożyczony do kolejnego klubu

Tymoteusz Puchacz został wypożyczony przez Union Berlin do FC Kaiserslautern, drużyny z 2. Bundesligi. 24-latek drugą część sezonu 2022/2023 spędził w Panathinaikosie Ateny.


Tymoteusz Puchacz wypożyczony do FC Kaiserslautern

Latem 2021 roku Tymoteusz Puchacz przeniósł się z Lecha Poznań do Unionu Berlin. Jednak nie zdołał przebić się do pierwszego, a nawet szerokiego składu. Po sześciu miesiącach został wypożyczony do tureckiej drużyny Trabzonspor, z którą zdobył mistrzostwo kraju. Później wrócił do Berlina, ale jego pobyt był krótki, ponieważ niemiecki klub ponownie go wypożyczył, tym razem do Panathinaikosu Ateny na rundę wiosenną. W całej swojej kadencji z greckiej ligi brał udział w 13 meczach. Nie był kluczową postacią w klubie z Grecji.

W nadchodzącym sezonie 24-letni obrońca ponownie nie zagrzeje miejsca w Berlinie. Tym razem będzie grał w FC Kaiserslautern, czyli 9. drużynie drugiej ligi niemieckiej.


Czytaj także:


Na temat tego wypożyczenia wypowiedział się dla klubowych mediów dyrektor zarządzający Kaiserslautern.

– Tymoteusz jest bardzo silnym fizycznie lewonożnym obrońcą, z inklinacją do gry w ofensywie. Bardzo dobrze pasuje do naszego klubu, bo jest chętny do pracy i ma już spore międzynarodowe doświadczenie jak na swój młody wiek. Jesteśmy bardzo zadowoleni, że zdecydował się przejść do FCK – stwierdził Thomas Hengen.

Tymoteusz Puchacz jest wychowankiem Pogoni Świebodzin, większość swojej kariery spędził, grając w Lechu Poznań. Podczas swojego pobytu w tym klubie rozegrał 65 meczów w Ekstraklasie i strzelił dla niego cztery gole. Dodatkowo Puchacz reprezentował Polskę w 12 meczach w zespołu narodowego. Był także członkiem kadry, która rywalizowała w ostatnich mistrzostwach Europy.


Na zdjęciu: Tymoteusz Puchacz po raz kolejny nie wywalczył miejsca w Unionie Berlin. Tym razem został wypożyczony do FC Kaiserslautern.
Fot. Andrachiewicz / PressFocus


Pamiętajcie – jesteśmy dla Was w kioskach, marketach, na stacjach benzynowych, ale możecie też wykupić nas w formie elektronicznej. Szukajcie na www.ekiosk.pl i http://egazety.pl.