Zobacz
Do góry

Malasiński i Wronka żegnają Katowice?

Wszystko wskazuje na to, że skład Tauronu KH GKS-u Katowice zostanie istotnie przebudowany.

Z zespołem, to wielce prawdopodobny scenariusz, żegnają się dwaj hokeiści rodem z Nowego Targu, Tomasz Malasiński oraz Patryk Wronka. Owszem, obaj otrzymali propozycje pozostania w klubie, ale ich sportowe plany są inne. Ten pierwszy, kapitan reprezentacji biało-czerwonych MŚ w Tallinie, ze względu na rodzinę zamierza ponownie wyjechać na Wyspy Brytyjskie i tam kontynuować grę.

– Na razie nie zaprzątam sobie głowy gdzie będę grał, lecz koncentruje się na występach reprezentacji z który chcemy zdobyć awans do wyższej dywizji. – Jednak nie wykluczam pożegnania z Katowicami, bo moja żona ma również ambicje zawodowe i wiążą się one z pracą poza granicami kraju – stwierdził „Malaś”. Z kolei Wronka ma kilka ofert i dopiero po turnieju w Tallinie zdecyduje się na jedną z nich.

Malasiński już bez gipsu. Kiedy wróci do gry?

Wiemy już na pewno, że nowym kontraktem z GKS-em związał się Grzegorz Pasiut, który, do czasu kontuzji pachwiny, był jednym z liderów drużyny. Jednak operacja, a potem rehabilitacja sprawiły, że nie mógł pokazać wszystkich swoich umiejętności technicznych. Wojciech Tkacz, dyrektor sportowy sekcji, nie ukrywał zadowolenia ze sfinalizowania rozmów, wszak środkowy napastnik rodem z Krynicy to jedna z kluczowych postaci w rodzimym hokeju i pewnie kilka klubów chętnie zatrudniłoby go w swojej drużynie.

Śladem Pasiuta zapewne pójdzie również inny napastnik Mikołaj Łopuski oraz obrońca Jakub Wanacki i kilku zawodników najmłodszego pokolenia. Z kolei niezwykle waleczny Filip Starzyński zamierza powróć za ocean i w USA powalczyć o kontrakt na zapleczu NHL. Gdyby ta sztuka się nie powiodła wówczas nie wyklucza powrotu do Katowic.

ZACHĘCAMY DO NABYWANIA ELEKTRONICZNYCH WYDAŃ CYFROWYCH

e-wydania „SPORTU” znajdziesz TUTAJ

Komentarze

Więcej w hokej

 • Dufva w Katowicach!

  56-letni Risto Dufva, wielce doświadczony trener rodem z Finlandii, podpisał roczny kontakt z Tauronem KH GKS Katowice – poinformowało biuro prasowe...

  sow17 maja 2019
 • Długa kolejka po medale

  Obrońcy tytułu mistrzowskiego Szwedzi oraz silna reprezentacja Rosji należą do głównych faworytów turnieju.

  Włodzimierz Sowiński10 maja 2019
 • Niezastąpiony duet

  Rafał Radziszewski i Damian Słaboń, dwaj wychowankowie, nie zamierzają rezygnować z gry i to jest dobra wiadomość do kibiców.

  Włodzimierz Sowiński9 maja 2019
 • Wronka: Nie pluć w brodę

  Czołowy reprezentant kraju rozpoczyna po raz drugi swoją zagraniczną sportową przygodę.

  Włodzimierz Sowiński8 maja 2019
 • Smutne pożegnanie

  Opuszczam reprezentację, ale będę wspierał moich młodszych kolegów i trzymał za nich kciuki - deklaruje kapitan biało-czerwonych, Tomasz Malasiński.

  Włodzimierz Sowiński7 maja 2019
 • „Przemek Odrobny to doświadczony bramkarz, ale już nie raz wywinął jakiś numer”

  Trzy pytania do Leszka Laszkiewicza, byłego reprezentanta kraju, obecnie dyrektora sportowego JKH GKS Jastrzębie.

  Włodzimierz Sowiński6 maja 2019
 • Wygrana na otarcie łez. Stracony sezon Biało-Czerwonych!

  Polscy hokeiści w ostatnim dniu mistrzostw świata Dywizji IB szybko zostali pozbawieni wszelkich złudzeń.

  sow4 maja 2019
 • Uff, wygrana z Estonią!

  Polscy hokeiści po koszmarnej porażce z Rumunami w mistrzostwach świata Dywizji IB w Tallinie w kolejnym dniu zmierzyli się z gospodarzami....

  sow2 maja 2019
 • Koszmarny sen

  Awans biało-czerwonych mocno się oddalił, ale trzeba walczyć do końca.

  sow1 maja 2019