Mali piłkarze, wielcy mistrzowie!

 

Tysiąc młodych piłkarzy, trzy rundy eliminacyjne, jeden wielki finał – tak w największym skrócie można przedstawić drugą edycję turnieju TAURON Energetyczny Junior Cup. Wielki Finał zawodów, podobnie jak w pierwszej edycji, odbędzie się w TAURON Arenie Kraków.

Najlepsze w pierwszej edycji zawodów w swoich kategoriach wiekowych okazały się zespoły GLKS Rudawy, KS Zakopane i Zaborze Zabrze. Uczestnicy finałowych rozgrywek otrzymali nagrody finansowe, a wszystkie drużyny stroje sportowe i pamiątkowe medale.

Tym razem stawka rośnie. Główną nagrodą TAURON Energetyczny Junior Cup 2 dla zwycięskiej drużyny finałowych zawodów w TAURON Arenie jest obóz szkoleniowy na Malcie! Dla ubiegłorocznych uczestników będzie to więc okazja do rewanżu, a dla drużyn biorących w nim udział po raz pierwszy – możliwość sprawdzenia swoich sił.

W październikowych eliminacjach – w Krakowie, Wrocławiu i Siemianowicach Śląskich – rywalizowało sto drużyn; łącznie ponad tysiąc młodych piłkarek i piłkarzy w wieku od 8 do 10 lat. Do Wielkiego Finału, organizowanego w czwartek 14 listopada z okazji Święta Niepodległości, zakwalifikowało się po osiem najlepszych zespołów wyłonionych z każdej części eliminacji wojewódzkich.

– Zawody dowiodły, że dziecięca energia jest na niezwykle wysokim poziomie – uśmiecha się Filip Grzegorczyk, prezes zarządu TAURON Polska Energia. – Główny cel już został osiągnięty, na widowni i wśród zawodników piłka wywoływała fale entuzjazmu. To kolejna okazja, aby w młodych osobach rozwijać takie obywatelskie cnoty, jak wytrwałość, rywalizacja oparta o szacunek do drugiego człowieka, umiejętność pracy w grupie i poświęcenie, które promuje sportowa rywalizacja – podkreśla Filip Grzegorczyk.

Patronami Turnieju są Ministerstwo Energii, Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Stowarzyszenie SIEMACHA.

TAURON Energetyczny Junior Cup to jedna z inicjatyw organizowanych w ramach programu „TAURON wspiera młodych sportowców” stworzonego na potrzeby wsparcia sportu młodzieżowego w wielu dyscyplinach, m.in. piłki ręcznej i siatkówki.

 

materiał promocyjny

Komentarze