Starzy znajomi

Do Odry Wodzisław Śląski tego lata dołączyli Mateusz Słodowy i Paweł Polak.


Od poniedziałku, 3 lipca, do 8 lipca włącznie (sobota), w godzinach 18.00-20.00 IV-ligowa Odra Wodzisław Śląski na obiektach Gosław Sport Center organizuje treningi i gry testowe.

Casting dla chętnych

Chodzi o zawodników zainteresowanych występami w zespole trenera Michała Czyża (zastąpił Piotra Haudera) w sezonie 2023/2024. Ten casting ma wyłonić co najmniej kilku zawodników, którzy dołączą do ekipy z Bogumińskiej w okresie przygotowawczym.

Jeszcze przed otwarciem letniego okienka transferowego Odra pozyskała dwóch nowych, a w zasadzie „starych” zawodników. Pierwszym nowym nabytkiem wodzisławian został 32-letni obrońca Mateusz Słodowy, który ma w CV 17 spotkań w ekstraklasie w barwach Górnika Zabrze (15) i… Odry (2).

Przez ostatnie 3,5 roku „Słodek” był zawodnikiem GKS-u Jastrzębie, w którym rozegrał 52 mecze w Fortuna 1. Lidze (1 gol) i 19 spotkań w eWinner 2. Lidze. Z Odrą Mateusz Słodowy związał się dwuletnim kontraktem.

Transfer definitywny

Drugą starą-nową twarzą w zespole z Wodzisławia Śląskiego jest 33-letni pomocnik Paweł Polak, który w pierwszym zespole Odry grał w sezonie 2010/2011. Rozegrał wówczas w I lidze 9 meczów, strzelając w nich dwa gole. Polak do Odry trafił na zasadzie transferu definitywnego z LKS-u Tworków, z którym wywalczył awans do IV ligi.

Czytaj w kategorii III liga oraz niższe ligi


W okresie przygotowawczym drużyna z Bogumińskiej rozegra sześć meczów kontrolnych. Jej sparingpartnerami będą kolejno:

  • Kuźnia Ustroń (8 lipca), KS Decor Bełk (19 lipca)
  • Victoria Częstochowa (22 lipca)
  • Pniówek 74 Pawłowice (26 lipca)
  • Orzeł Łękawica (29 lipca)

Poszukiwany jest jeszcze przeciwnik, z którym wodzisławianie zmierzą się 15 lipca. Wszystkie gry kontrolne odbędą się na boiskach ośrodka Gosław Sport Center.

Łukasz Sosnowski


Na zdjęciu: Mateusz Słodowy koszulkę GKS-u Jastrzębie zamienił na strój Odry Wodzisław.

Fot. gksjastrzebie.com/Arkadiusz Kogut


Pamiętajcie – jesteśmy dla Was w kioskach, marketach, na stacjach benzynowych, ale możecie też wykupić nas w formie elektronicznej. Szukajcie na www.ekiosk.pl i http://egazety.pl.