Raków szuka następcy Lopeza. Obierze kierunek na Białystok?

Mistrzowie Polski obserwują sytuację na rynku transferowym w kontekście zakupu ofensywnego pomocnika. Wszystko przez kontuzję Iviego Lopeza.


Raków – Imaz nowym nabytkiem?

Częstochowianie muszą się spieszyć. 11 lipca rozgrywają pierwszy mecz eliminacji do Ligi Mistrzów. Kontuzja Ivana Lopeza sprawiła, że mistrzowie Polski są w, delikatnie rzecz ujmując, patowej sytuacji. Podopieczni Dawida Szwargi stracili ważną postać. Choć częstochowianie opierają się przede wszystkim na taktyce, zgraniu i współpracy, tak jednostka taka jak Lopez potrafiła jednym błyskiem załatwić sprawę i dać Rakowowi zwyciestwo.

Teraz jednak brakować będzie takich indywidualnych umiejętności. Mistrz Polski musi poszukać następcy dla Hiszpana. Obserwacja rynku tyczy się tak zagranicy, jak i polskiego podwórka. Oczy dyrektora sportowego, Roberta Grafa oraz siatki skautingowej zostały skierowane na Białystok, a dokładniej na Jesusa Imaza. To jeden z najciekawszych zawodników na rynku transferowym w Polsce. Częstochowianinie z wielką chęcią zatrudniliby go w klubie.


Czytaj więcej o Rakowie


Zanim jednak negocjacje na linii Raków – Imaz się rozpoczną, to mistrz Polski musi wynegocjować najpierw możliwość transferu zawodnika do klubu. Jagiellonia nie jest jednak skora do wypuszczenia z zespołu tak klasowego zawodnika. Szczególnie że nie udało jej się przedłużyć umowy z Marcem Gualem. Ekipa z Białegostoku liczyć sobie będzie ogromne pieniądze, jak na polskie warunki, w dodatku za 32-latka.

Jego umowa z klubem wygasa dopiero w 2025 roku. Raków Imaza może więc nie wyciągnąć w ogóle. Mimo to mistrzowie Polski się nie załamują. Jeżeli negocjacje z Jagiellonią się nie udają, to mają jeszcze kilku innych kandydatów do zastąpienia Lopeza.


Fot. Michał Kość/Pressfocus


Pamiętajcie – jesteśmy dla Was oczywiście w kioskach, marketach, na stacjach benzynowych. Możecie też wykupić nas w formie elektronicznej. Szukajcie nas oczywiście na www.ekiosk.pl i http://egazety.pl.