Mecze bez udziału publiczności!

Podczas piątkowej konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki poinformował, że w związku z zagrożeniem epidemicznym mecze piłkarskie w Polsce w tzw. strefach żółtej i czerwonej będą odbywać się od 17 października bez udziału publiczności.


Rozszerzająca się pandemia spowodowała, że cała Polska została podzielona na strefy żółtą i czerwoną.

Strefa żółta: lokale gastronomiczne czynne tylko w godzinach 6-21 (w innych porach tylko na dowóz), 50 proc. zajętych miejsc siedzących lub 30 proc. wszystkich miejsc w autobusach, imprezy (także wesela) z udziałem maksymalnie 20 osób i bez możliwości zabawy tanecznej, 1 osoba na 4 mkw. podczas uroczystości religijnych, zgromadzenia do 25 osób, nauczanie hybrydowe w szkołach wyższych i ponadpodstawowych, brak publiczności na wydarzeniach sportowych, wydarzenia kulturalne z 25 proc. udziałem publiczności, zamknięte baseny i siłownie.

Strefa czerwona: 5 klientów na jedną kasę w sklepie, lokale gastronomiczne czynne tylko w godzinach 6-21, podobne, co w strefie żółtej obostrzenia dot. komunikacji zbiorowej, zakaz organizacji wesel i innych imprez okolicznościowych, zgromadzenia do 10 osób (1 osoba na 7 mkw.), nauczanie zdalne w szkołach wyższych i ponadpodstawowych, wydarzenia sportowe i kulturalne oraz działalność basenów i siłowni – jak w strefie żółtej.


Fot. Krzysztof Dzierżawa/PressFocus

Komentarze