Nowe otwarcie

Po spadku Górnika Polkowice z II ligi działacze zdecydowali się na zmianę trenera, lejce w dłonie dostał Michał Kowbel.


Ostatnimi czasy Górnik Polkowice nie miał dobrej passy. Najpierw został zdegradowany z Fortuna 1. Ligi, a w minionym sezonie zbyt wysokimi progami okazała się nawet eWinner 2. Liga. Dlatego wygasający 30 czerwca br. kontrakt trenera Tomasza Grzegorczyka nie został przedłużony.

Zna klub

Ten sam los spotkał asystenta trenera, Konrada Janczaka. Drugi z wymienionych pozostał jednak w klubie z Polkowic, powierzono mu funkcję koordynatora Akademii Piłkarskiej Górnika.

Nowym szkoleniowcem III-ligowca z Polkowic został urodzony w Nowej Soli niespełna 34-letni (przyszedł na świat 26 października 1989 roku) Michał Kowbel. Od 20 stycznia 2018 roku do 30 czerwca 2019 roku był trenerem Korony (Polmo) Kożuchów, skąd trafił do Górnika Polkowice. Był w nim zatrudniony od 21 września 2020 roku do 31 stycznia 2022 roku w charakterze asystenta trenera. Najpierw pomagał w pracy Januszowi Niedźwiedziowi (32 mecze), a potem Pawłowi Barylskiemu (21 meczów).

Kowbel jest wychowankiem Polmo Kożuchów, potem kontynuował piłkarską przygodę w Zagłębiu Lubin. W sezonie 2006/2007, w którym „miedziowi” – pod wodzą trenera Czesława Michniewicza – sięgnęli po tytuł mistrza Polski, Kowbel zagrał w dwóch meczach o Puchar Ekstraklasy w fazie grupowej. W meczu z Wisłą Kraków zmienił Wojciecha Łobodzińskiego, zaś w spotkaniu z Górnikiem Zabrze zluzował Dawida Banaczka.

Przygotowany do roli trenera

Piłkarze Górnika Polkowice przygotowania do sezonu 2023/2024 rozpoczęli w poniedziałek, 3 lipca. – Do roli pierwszego trenera przygotowywałem się od pewnego czasu – powiedział w rozmowie z klubowymi mediami nowy trener zielono-czarnych, Michał Kowbel.

– Pracowałem na różnych stanowiskach również w Polkowicach. W najbliższym czasie wiele spraw się wyjaśni, głównie kadrowych. Mamy wszystko zaplanowane, to będzie to bardzo krótki okres, bo za miesiąc mamy pierwszy mecz ligowy. Czasu na podjęcie decyzji jest niewiele, ale wierzę, że wspólnie z prezesem klubu Piotrem Pałaszewskim dokonamy dobrych wyborów – dodaje Michał Kowbel.


Czytaj także w kategorii PIŁKA NOŻNA


– W planach mamy trzy gry kontrolne. Pierwszy tydzień pracy będzie okresem wprowadzającym, szczególnie jeżeli chodzi o sprawy organizacyjne i budowanie kadry. W przyszły weekend, czyli za niespełna dwa tygodnie, zmierzymy się z Cariną Gubin. Potem naszym przeciwnikiem będzie Odra Bytom Odrzański, a ostatnim sparingpartnerem będzie Ślęza Wrocław – kończy Michał Kowbel.


Na zdjęciu: Nowym szkoleniowcem Górnika Polkowice został niespełna 34-letni Michał Kowbel.

Fot. ksgornik.eu/pilka-nozna/


Pamiętajcie – jesteśmy dla Was w kioskach, marketach, na stacjach benzynowych, ale możecie też wykupić nas w formie elektronicznej. Szukajcie na www.ekiosk.pl i http://egazety.pl.