Miedź Legnica. Blisko, coraz bliżej

Miedź Legnica jest bliska pozyskania hiszpańskiego napastnika, który występował na zapleczu hiszpańskiej ekstraklasy.


Transfery lubią ciszę… Z takiego założenia na pewno wychodzą działacze Miedzi Legnica, którzy od lat hołdują tej zasadzie. Nie ogłaszają transferu zawodnika, dopóki ten nie złoży autografu pod kontraktem. Na razie beniaminek PKO BO Ekstraklasy pozyskał dwóch zawodników – obrońcę Huberta Matynię i chilijskiego napastnika, Angelo Jose Henriqueza.

Kolejnym nowym nabytkiem będzie niespełna 29-letni (urodzony 8 października 1993 roku w Gernice) środkowy napastnik Koldo Obieta Alberdi, którego wartość rynkowa wynosi w tej chwili 400 tysięcy euro. W minionym sezonie Hiszpan występował w zespole SD Amorebieta w La Liga 2 (Segunda Division) – w 39 meczach zdobył siedem goli, do których dorzucił cztery asysty.

W ubiegłym roku Obietę chciał zaangażować Piast Gliwice, ale negocjacje wtedy spaliły na panewce. Teraz negocjacje i przeprowadzka do Polski były o tyle łatwiejsza, że dziewczyna hiszpańskiego napastnika wkrótce rozpocznie studia w Poznaniu. Z tego powodu wydawało się, że mierzący 187 centymetrów piłkarz trafi do któregoś z poznańskich klubów – Lecha lub Warty, tymczasem zawodnik wybrał „Miedziankę”, chociaż zainteresowany jego transferem był również Widzew Łódź.

Dzisiaj Obieta przyleciał do Polski i rozpoczął w Legnicy testy medyczne. Druga część badań zostanie przeprowadzona w poniedziałek i jeżeli nie wykażą one niczego niepokojącego, Hiszpan jeszcze tego samego dnia, a najpóźniej we wtorek, podpisze z Miedzią kontrakt.


Na zdjęciu: Koldo Obieta Alberdi musi tylko zaliczyć testy medyczne, by zostać zawodnikiem Miedzi Legnica.

Fot. facebook Koldo Obieta

Komentarze