Miedź Legnica. Śląsk „na tapecie”

 

Zawodnicy zaliczali testy w dwóch grupach, próby wytrzymałościowe kończył tzw. test biegowy „Yoyo”, polegający na cyklicznym zwiększaniu tempa biegowego 20-metrowego odcinka.

– Na tym etapie jesteśmy zadowoleni z wyników przeprowadzonych testów – powiedział II trener „Miedzianki”, Grzegorz Mokry.

– Widać, że nasi piłkarze solidnie przepracowali okres przejściowy, zgodnie z indywidualnymi rozpiskami. Plan przewidywał treningi zarówno na siłowni, jak i ćwiczenia podtrzymujące przygotowanie kondycyjne.

Trenerzy Dominik Nowak i Grzegorz Mokry mają już do dyspozycji niemal całą kadrę, w piątek do kolegów dołączyli Estończyk Artur Pikk i Hiszpan Omar Santana. W najbliższą środę powinien wznowić treningi Marcos Garcia Barreno, czyli Marquitos. Prawie 33-letni Hiszpan kończy rehabilitację po operacji ręki, z tym urazem grał w rundzie jesiennej. Jedynym nieobecnym jest 19-letni Gwinejczyk Aboubacar Sidiki Conde, który wciąż leczy kontuzję.

W najbliższy czwartek, 16 stycznia, legniczanie rozegrają pierwszy tej zimy mecz sparingowy. Ich przeciwnikiem będzie Śląsk Wrocław. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 12.00 w Trzebnicy.

 

Na zdjęciu: Omar Santana dołączył już do trenujących kolegów z zespołu.

Komentarze