MKS DĄBROWA GÓRNICZA ROZGROMIONY W RADOMIU

Rosa Radom w ostatnich kolejkach pokonała Stelmet, Polski Cukier Toruń, czyli mistrza i wicemistrza Polski, a teraz dodała do tego MKS Dąbrowę Górniczą. Wśród gości dwoił się i troił Piotr Pamuła, który zaczął mecz od czterech celnych „trójek”. Dzięki niemu dąbrowianie prawie przez całą pierwszą połowę dotrzymywali kroku rozpędzającym się z minuty na minutę gospodarzom. Jeszcze w 28 min mieli tylko 6 pkt straty (42:48). Na przerwę schodzili jednak przy wyniku 44:56.

Drugą połowę radomianie rozpoczęli od 15 punktów, tracąc jedynie 7. Ich przewaga wzrosła do 20 „oczek” (71:51). Goście już się nie podnieśli.

Rosa Radom – MKS Dąbrowa Górnicza 95:76 (29:27, 27:17, 20:17, 19:15)

RADOM: Szymański 4, Sokołowski 10 (2×3), Harrow 13 (1×3), Fraser 11, English 25 (6×3) – Bojanowski, Auda 12, Marcin Piechowicz, Szymkiewicz 7 (1×3), Zegzuła, Zajcew 13 (1×3). Trener Wojciech KAMIŃSKI.
DĄBROWA GÓRNICZA: Pamuła 19 (5×3), Wołoszyn 2, Broussard 21 (2×3), Shelton 15 (1×3), Trojan 4 – Kowalenko 3 (1×3), Kucharek 2, Wieczorek, Gabiński 4, Novak 6. Trener Jacek WINNICKI.