MKS Kluczbork. Sprawdzony wariant na szybkie „bomby”

Gol strzelony przez MKS Kluczbork w 1. minucie meczu z Wartą Gorzów Wielkopolski nie był dziełem przypadku.


W sprawozdaniu z meczu z Wartą Gorzów Wielkopolski, zamieszczonym na oficjalnej stronie internetowej III-ligowca z Kluczborka, pojawiała się informacja, że Filip Latusek strzelił gola w… 9 sekundzie spotkania. Czas zdobycia tej bramki zakwestionował… trener MKS-u, Jan Furlepa.

– Na moim stoperze była dopiero 7. sekunda spotkania – uśmiecha się szkoleniowiec, który 23 kwietnia skończy 65 lat. – Liczy się bowiem moment, w którym piłka przekroczyła linię bramkową, a nie czas, gdy sędzia wskazał na środek boiska. To najszybszy gol strzelony przez zespół, który prowadzę.

Poprzedni rekord wynosił 12 sekund i należał do Dawida Wolnego, gdy grał u mnie w Kotwicy Kołobrzeg. To był mecz z Bałtykiem Gdynia, który, niestety, przegraliśmy 2:4. Bramka strzelona przez Filipa Latuska w sobotę nie była zatem dziełem przypadku, to wypracowany schemat, który stosujemy w każdym meczu, o ile oczywiście wygrywamy losowanie i… piłkę.

– Przeważnie tak rozpoczynamy mecze, że próbujemy od razu pogonić rywala dłuższym podaniem – potwierdził słowa szkoleniowca napastnik biało-niebieskich, Filip Latusek. – Widziałem, że piłka w miarę dobrze leci, dobiegłem do końca, wywalczyłem ją i udało mi się skierować ją do bramki przeciwnika.

– Odkąd pracuję w Kluczborku, to pierwszy gol strzelony przez moją drużynę na otwarcie meczu – kontynuuje trener Furlepa. – Znacznie częściej zdarzało się to, gdy prowadziłem Odrę Opole. Gdy rozpoczynaliśmy mecz ze środka boiska, zawsze przy linii środkowej stał Mateusz Bodzioch. Po gwizdku sędziego nasz stoper gnał co sił pod bramkę przeciwnika, by wygrać główkę i albo oddać strzał, albo zgrać ją do kolegi.

Pamiętam taki mecz w II lidze z Wartą Poznań, w którym bramkę w 1. minucie strzelił Marek Gancarczyk, a w 8. poprawił Łukasz Winiarczyk i dzięki temu mieliśmy spotkanie pod całkowitą kontrolą. (Odra wygrała ten mecz 4:1 – przyp. BN). W tym samym sezonie bardzo szybko rozstrzygnęliśmy mecz wyjazdowy z Olimpią Elbląg. Dawid Wolny strzelił gola w 2. minucie, Winiarczyk dorzucił bramkę w 5. minucie i było „po zawodach”.

To stara prawda, że w pierwszej minucie można zaskoczyć przeciwnika, bo ten często nie jest należycie skoncentrowany. Teraz już jednak rywale będą na nas uważać (śmiech).

W najbliższą sobotę MKS Kluczbork zagra u siebie z Foto-Higieną Błyskawicą Gać…


Na zdjęciu: Napastnik MKS-u Kluczbork Filip Latusek (z prawej) już po kilku sekundach cieszył się ze zdobycia gola w meczu z Wartą Gorzów.

Fot. facebook.mks kluczbork


Szybkie „bomby” Furlepy

sezon 2016/2017, Odra Opole, II liga

6.08.2016 r. Odra – Polonia Warszawa 2:2 (2:1)

Bramka: Dawid Wolny (1).

20.08.2016 r. Odra – Warta Poznań 4:1 (3:0)

Bramka: Marek Gancarczyk (1).

3.06.2017 r. Odra – Polonia Bytom 3:0 (1:0)

Bramka: Łukasz Staroń (1, głową).

sezon 2018.2019, Kotwica Kołobrzeg, III liga

30.09.2018 r. Bałtyk Gdynia – Kotwica 4:2 (1:2)

Bramka: Dawid Wolny (1).

sezon 2020/2021, MKS Kluczbork, III liga

3.04.2021 r. Kluczbork – Warta Gorzów Wlkp. 1:0 (1:0)

Bramka: Filip Latusek (1).