Największy kontrakt. Widzew z nowym sponsorem

Widzew ogłosił, że sponsorem strategicznym drużyny w sezonie 2023/24 będzie firma Panattoni. Jej logo pojawi się na koszulkach meczowych drużyny ekstraklasy.


To największy kontrakt sponsorski od czasów reaktywacji, a może nawet w całej historii Widzewa – twierdzi prezes spółki [Michał Rydz]. Klub ma dobre doświadczenia współpracy z tą firmą, bo od pewnego czasu jest ona sponsorem widzewskiej akademii. Teraz marka awansowała do piłkarskiej ekstraklasy.

W biznesie Panattoni to akurat marka klasy światowej. Firma powstała w USA, ale od dawna jest obecna także w Europie. Jej szefem na cały kontynent jest polski biznesmen Robert Dobrzycki, który wraz z prezesem Rydzem ogłosił oficjalnie rozpoczęcie współpracy. Prezes Dobrzycki nie miał do tej pory z Łodzią wiele wspólnego. Nie chodzi więc o sentymentalne związki z klubem, jak to się często przy takich okazjach podkreśla, a o biznesowe kalkulacje. Panattoni to jeden z największych na świecie deweloperów w branży obiektów przemysłowych, magazynowych i logistycznych. W rejonie Łodzi, przy skrzyżowaniu dwóch autostrad, buduje swoje obiekty, w tym gigantyczne


Czytaj więcej o piłce nożnej


„Środkowoeuropejskie Centrum Logistyczne” – jedno z największych w Europie, znajdujące się 8 kilometrów od widzewskiego stadionu. O rozmiarze wkładu firmy w widzewski budżet świadczy fakt, że Robert Dobrzycki, współwłaściciel firmy „Panattoni Europe and India”, ma wejść w skład rady nadzorczej piłkarskiej spółki. Wartości sponsoringu nie ujawniono. Prezes Michał Rydz powiedział tylko, że pod względem wielkości budżetu Widzew znajdzie się w środku tabeli ekstraklasy.

Firma znana jest też na Śląsku, bo zbudowała na przykład magazyny Amazona w Gliwicach i Panattoni Park w Sosnowcu. Jej logo widniało na koszulkach piłkarzy Podbeskidzia, prezes Dobrzycki wspiera też akademię Łukasza Piszczka w Goczałkowicach. Firma nie produkuje i nie sprzedaje żadnych towarów konsumpcyjnych. Bezdyskusyjnie jednak w szerokim znaczeniu się z nią kojarzy, właśnie przez obecność nazwy i loga na wspomnianych centrach logistycznych. Jej flagowym projektem sponsorskim jest opieka nad golfistą Adrianem Meronkiem i współudział w organizowaniu zawodów golfowych. Kibicom piłki nożnej też powinna się jednak podobać, bo jest „platynowym sponsorem” Oktoberfestu, chociaż nie tego w Monachium, a dorocznego spotkania biznesmenów i przemysłowców z całej Europy we Wrocławiu.


Fot. Marcin Bryja/widzew.com


Pamiętajcie – jesteśmy dla oczywiście Was w kioskach, marketach, na stacjach benzynowych. Możecie też wykupić nas w formie elektronicznej. Szukajcie nas oczywiście na www.ekiosk.pl i http://egazety.pl.