Niegościnny Górnik

Po widowiskowym meczu NMC Górnik Zabrze pokonał Chrobrego Głogów 33:25 i został zwycięzcą Turnieju o Puchar Prezesa NMC Górnika.

Towarzyska rywalizacja czterech drużyn PGNiG Superligi trwała od piątku. W półfinałach zabrzanie odprawili Grupę Azoty SPR Tarnów, a Chrobry pokonał Sandrę Spa Pogoń Szczecin.

W finale zabrzanie szybko zaczęli dominować na boisku i po czterech minutach było już 4:0. Dla trenera Chrobrego Vitalija Nata był to moment, w którym trzeba było zainterweniować i poprosić o czas. Jego rady przyniosły skutek i zawodnicy Chrobrego zaczęli się wpisywać na listę strzelców. Po dziesięciu minutach wciąż jednak zabrzanie przeważali 9:4. Wielka w tym wyniku zasługa Martina Galii, który odbijał raz za razem próby gości. Zabrzanie grali też świetnie w obronie, co przynosiło im kolejne szanse. Na 13 minut przed końcem pierwszej połowy było już 15:7 dla gospodarzy. Znów jednak pod koniec pierwszej połowy coś się zacięło wśród górników i Chrobry powoli zaczął odrabiać straty, zmniejszając je do 6 bramek. To był sygnał dla gospodarzy, żę to spotkanie to nie przelewki i znów zaczęli trafiać seriami, by pierwszą połowę wygrać ostatecznie 21:10.

W drugiej odsłonie gry mecz wyraźnie się wyrównał, a oba zespoły wymieniały się równo bramkami. Przewaga z pierwszej połowy wciąż jednak się utrzymywała i zabrzanie spokojnie mogli kontrolować grę. Mocno aktywował się jednak Kamil Sadowski, który czterokrotnie zapisał się na liście strzelców. Na 10 minut przed końcem zabrzanie zdobyli 30. trafienie (30:19), a jego autorem był Łukasz Gogola. Głogów jeszcze zerwał się i odrobinę odrobił straty, dzięki dwóm trafieniom z rzędu, ale Górnik pewnie wygrał 33:25 i puchar ufundowany przez prezesa Bogdana Kmiecika pozostał w domu.

W środę zabrzanie podejmą Zagłębie Lubin, a stawką będzie awans do półfinału Pucharu Polski.

Finał

NMC Górnik Zabrze – Chrobry Głogów 33:25 (21:10)

GÓRNIK: Galia, SKrzyniarz, Kazimier – Bondzior 3, Bis 7, Tomczak 4, Łyżwa 3, Czuwara 1, Buszkow 4, Gliński, Gogola 5, Dudkowski 6, Adamuszek, Medwid. Trener: Marcin LIJEWSKI. Kary: 10 minut.

CHROBRY: Kapela, Derewiankin – Grabowski 5, Zdobylak 1, Sadowski 4, Przysiek 1, Marszałek 1, Tilte 4, Orpik 5, Jamioł 2, Krzysztofik, Krzywicki 2. Trener: Vitalij NAT. Kary: 0 minut.

O 3. miejsce:

Grupa Azoty SPR Tarnów – Sandra Spa Pogoń Szczecin 26:23 (11:9)

Półfinały:

NMC Górnik – Grupa Azoty SPR 36:21 (21:8), Chrobry – Sandra Spa Pogoń 31:28 (16:15).