Niemcy urwali się ze stryczka

Spotkanie w ulewnym Monachium zaczęło się sensacyjnie. W 11 minucie Sallai dośrodkował z głębi pola, a Adam Szalai uderzył głową i wyprowadził Węgrów na prowadzenie.

W tym momencie Bratankowie wychodzili z grupy, a Niemcy znajdowali się za turniejową burtą! Musieli zabrać się do roboty. W 21 minucie po centrze Kimmicha w poprzeczkę uderzył Hummels, potem z bliska w ręce Gulacsiego trafił Ginter, ale to było mało. Schodzących na przerwę do szatni gospodarzy pożegnały gwizdy. Czas uciekał, w sukurs zaczęli iść im… Francuzi, prowadząc z Portugalczykami i spychając ich na ostatnie miejsce w grupie. Po kwadransie II połowy Sallai przymierzył z wolnego i Neuera uratowała poprzeczka, ale zła wiadomość dla niego i kolegów i tak dotarła, bo Portugalia wyrównała i Niemcy znów znajdowali się jedną nogą poza Euro. W 66 minucie pomógł im Gulacsi.

Węgierski bramkarz minął się z piłką po dośrodkowaniu Kroosa z wolnego, Hummels zgrał piłkę do Havertza, a ten tylko dopełnił formalności. Zrobiło się 1:1, ale naszym sąsiadom nie zdążyły nawet spaść kamienie z serc, bo goście dosłownie kilka sekund po wznowieniu odzyskali prowadzenie! Schaefer głową uprzedził Neuera po świetnym podaniu Adama Szalaia. Wielka sensacja znów zawisła w powietrzu, ale w 84 minucie wprowadzony z ławki Goretzka doprowadził do wyrównania. To Węgrzy, którzy tak dzielnie walczyli w grupie śmierci, zasługując na uznanie, żegnają się z turniejem. 15-letnia kadencja selekcjonera Joachima Loewa w „die Maansschaft” nie skończyła się w tak smutny sposób i obejmie jeszcze przynajmniej mecz nr 197, w 1/8 finału…

Niemcy – Węgry 2:2 (0:1)

0:1 – Ad. Szalai, 11 min (głową), 1:1 – Havertz, 67 min (głową), 1:2 – Schaefer, 68 min (głową), 2:2 – Goretzka, 84 min.

Sędziował Siergiej Karasiow (Rosja).

NIEMCY: Neuer – Ginter (82. Volland), Hummels, Rudiger – Kimmich, Gundogan (58. Goretzka), Kroos, Gosens (82. Musiala) – Havertz (67. Werner), Gnabry (68. Mueller), Sane. Trener Joachim LOEW.

WĘGRY: Gulacsi – Nego, Botka, Orban, At. Szalai (75. Schoen), Fiola (85. Nikolić) – Kleinheisler (89. Lovrencsics), A. Nagy, Schaefer – Ad. Szalai (82. Varga), Sallai. Trener Marco ROSSI.

Żółte kartki: Gundogan, Sane – Botka, Fiola, Ad. Szalai.