NMC Górnik szykuje się do nowego sezonu

NMC Górnik zaczyna przygotowania do nowego sezonu. Wczoraj zabrzanie podjęci decyzję, że nie zagrają ostatecznie w EHF Lidze Europy.


Brązowi medaliści poprzedniego – przedwcześnie zakończonego – sezonu PGNiG Superligi po raz pierwszy po urlopach spotkają się dziś o godzinie 18.00. Na boisko przy ul. Wyciska w Zabrzu Zaborzu zawitać mają także ci, którzy w czerwcu mocno pracowali na zgrupowaniach reprezentacji, a byli w tym gronie Jan Czuwara, Krystian Bondzior, Adrian Kondratiuk, Paweł Krawczyk oraz Bartłomiej Bis (kadra B).

Jak wiadomo, inny kadrowicz, Szymon Sićko, do Zabrza już nie wróci, bo upomniał się o niego mistrz Polski z Kielc. Nie będzie także Ignacego Bąka, który odszedł do fińskiego Cocks Riihimaeki, oraz Aleksandra Tatarincewa, który wrócił do macierzystego Dinama Stawropol. Oprócz kilku juniorów nową twarzą będzie leworęczny rozgrywający Paweł Dudkowski, ostatnio w Zagłębiu Lubin.

Pierwsze zajęcia będą luźne i typowo rozpoznawcze, dopiero w kolejnych dniach planowane będą dwa treningi dziennie – rano na siłowni lub stadionie oraz popołudniu w hali.

Pierwszy sparing zabrzanie zagrają 31 lipca, z Gwardią Opole w Zabrzu, choć być może spotkania kontrolne uda się zagrać już tydzień wcześniej. Oprócz tego w planach są sprawdziany w Karwinie, w Tarnowie oraz turnieje w Głogowie oraz w silnie obsadzonej imprezie w Mielcu z udziałem m.in. PGE Kielce, Orlen Wisły Płock, Azotów Puławy i Tatrana Preszów. Wreszcie 21 i 22 sierpnia planowane są minirozgrywki w Zabrzu, z udziałem trzech innych superligowców.

W ostatnim tygodniu sierpnia Górnik powinien wziąć udział w turnieju kończącym rozgrywki Pucharu Polski sezonu 2019/20, ale w tym terminie planowana jest także 1. runda eliminacji Ligi Europy…


Plan sparingów NMC Górnika

24.07.: rywal nieznany
31.07.: Gwardia Opole
1.08.: Banik Karwina w Czechach
4.08.: Grupa Azoty w Tarnowie
7-8.08.: Memoriał Matuszaka w Głogowie; mecze z Sandra Spa Pogonią Szczecin oraz Chrobrym Głogów/HBC Jicin
15-16.08.: Memoriał Weryńskiego w Mielcu (zagrają także PGE Kielce, Orlen Wisła Płock, Azoty Puławy, Piotrkowianin, Stal Mielec i Tatran Preszów)
21-22.08: turniej w Zabrzu z udziałem Chrobrego, Pogoni i Grupy Azoty

Na zdjęciu: Piłkarze ręczni kończą wakacje…

Fot. Marcin Bulanda/Pressfocus

Komentarze