Odra Opole. Czterech odeszło

Kontrakt z 34-letnim obrońcą Dudu Paraibą został rozwiązany za porozumieniem stron. Natomiast trzech zawodników po okresie wypożyczenia wraca do swoich klubów. Pomocnik Jakub Moder (20 lat) wraca do Lecha Poznań. Jego rówieśnik, obrońca Serafin Szota ponownie jest do dyspozycji sztabu szkoleniowego Zagłębia Lubin. Z kolei napastnik Marcin Urynowicz wrócił do Górnika Zabrze.

Pobyt Urynowicza na Oleskiej nie był udany, sprowadzony zimą piłkarz zagrał wiosną tylko 4 mecze, w których zdobył jednego gola. Bardziej owocny był pobyt wymienionego wcześniej duetu. Moder wystąpił w 31 meczach ligowych (strzelił w nich 4 bramki) oraz czterech w Pucharze Polski. Szota w spotkaniach I-ligowych pojawił się 21 razy, ponadto zagrał trzy mecze w Pucharze Polski.

Podbeskidzie Bielsko-Biała. Ich ostatni mecz

Nowym zawodnikiem Odry został niespełna 25-letni bramkarz Kacper Rosa, który przez ostatnie 2,5 roku występował w II-ligowym ROW-ie 1964 Rybnik. Wcześniej Rosa był zawodnikiem Celulozy Kostrzyn nad Odrą, UKP Zielona Góra, GKP Gorzów Wielkopolski, Lechii Gdańsk, Jagiellonii Białystok, Stilonu Gorzów Wielkopolski i Świtu Skolwin (Szczecin). Rosa związał się z pierwszoligowcem z Opola dwuletnim kontraktem, który wygasa 30 czerwca 2012 roku. – Droga do Opola była ciężka, szczebel po szczebelku. Z trzeciej ligi trafiłem do ROW-u, gdzie rozegrałem dwa sezony. Przenosiny do Odry to dla mnie awans osobisty, jestem z tego bardzo dumny i bardzo się cieszę, że będę mieć możliwość dalszego rozwoju – powiedział dla oficjalnej strony klubowej Kacper Rosa.

Propozycje nowych kontraktów otrzymali od władz klubowych czterej piłkarze – obrońcy Rafał Brusiło i Tomas Mikinicz, pomocnik Rafał Niziołek oraz napastnik Szymon Skrzypczak. Przygotowania do nowego sezonu podopieczni trenera Mariusza Rumaka rozpoczną 10 czerwca, natomiast w dniach 9-16 lipca Odra Opole będzie przebywała na zgrupowaniu w Szamotułach.

 

ZACHĘCAMY DO NABYWANIA ELEKTRONICZNYCH WYDAŃ CYFROWYCH

e-wydania „SPORTU” znajdziesz TUTAJ