Petarsek zdecydował. Były stoper Rakowa w Korei

Tomas Petarsek podpisał kontrakt z koreańskim Jeonbuk Hyundai Motors FC. Tym samym po prawie 7 latach opuszcza Polskę.


Petarsek miał wiele ofert

Wybór czeskiego defensora mógł lekko zaskoczyć. W końcu Petrasek znajdował się na liście transferowej kilku klubów w Polsce, choćby Lecha Poznań, gdzie miał zastąpić Lubomira Satke. Patrząc z drugiej strony decyzja podjęta przez obrońcę nastawiona była nie tylko na kwestie sportowe, ale i finansowe. Petrasek w marcu skończył 31 lat. Oznacza to, że obecnie jest w swoim najlepszym sportowo okresie.

Jest więc to także dla niego ostatnia szansa, by podpisać lukratywny kontrakt. Zapewne tak też się stało. W końcu Jeonbuk Hyundai Motors FC to dziewięciokrotny mistrz Korei Południowej. Do tego pięć razy zdobył puchar kraju. W 2006 i 2016 sięgał po Azjatycką Ligę Mistrzów. Jest więc to duży jak na tamtejszy rynek zespół, w dodatku finansowany przez Hyundaia.


Czytaj więcej o piłce nożnej


Dzięki temu Petrasek może liczyć na solidną wypłatę. Czeski obrońca ostatnie lata spędził w Rakowie Częstochowa. Petrasek zdobył z nim mistrzostwo Polski, dwa Puchary i Superpuchary Polski oraz walczył w europejskich pucharach. Wielu kibiców jest niezadowolonych z faktu, że ostatni z graczy, który pamięta czasy drugoligowe przy Limanowskiego opuszcza klub. Mieli jednak czas, by pogodzić się z decyzją Petraska. W końcu ta została podjęta na początku okresu przygotowawczego.


Fot. twitter.com/TomPetras23


Pamiętajcie – jesteśmy dla Was oczywiście w kioskach, marketach, na stacjach benzynowych. Możecie też wykupić nas w formie elektronicznej. Szukajcie nas oczywiście na www.ekiosk.pl i http://egazety.pl.