PGNiG Superliga. Młodzieńcza fantazja

Otrzymałem konkretną propozycję i postanowiłem z niej skorzystać. Dla mnie to ogromna szansa na ważny krok w karierze. Mam ambicje, które sięgają reprezentacji Polski, a selekcjonerowi mogę się pokazać tylko w superlidze – powiedział Paweł Paterek, który latem przeniósł się z Siódemki Legnica do Chrobrego.


W piątek w Opolu potwierdził, że nie było to czcza gadanina. 20-latek nic nie robił sobie z tego, że naprzeciw miał doświadczonych rywali, poczynając sobie niczym rutyniarz. To w głównej mierze jego postawa sprawiła, że znacznie odmłodzeni głogowianie na inaugurację sezonu sięgnęli po punkty i w 6. meczu przeciwko Gwardii odnieśli 2. zwycięstwo. – Bardzo się cieszymy, ale my się dopiero rozkręcamy – mrużył oko Paterek.

Były momenty, w których prosił o zmianę, bo mecze w superlidze toczą się w znacznie szybszym tempie niż na jej zapleczu, ale to w niczym mu nie umniejsza. Co prawda młodzian z Głogowa zdobył „tylko” 4 gole, ale przy wielu innych miał spory udział, a kilka asyst znamionowało wysoką klasę. Swoje do wygranej dołożył również Rafał Stachera.

Zwłaszcza w II połowie 35-latek wręcz zamurował bramkę, często broniąc w nieprawdopodobnych sytuacjach, a dwukrotne zatrzymanie Macieja Fabianowicza było majstersztykiem. Opolanie prowadzili, ale tylko na początku spotkania, bo z biegiem czasu rywale znajdowali sposób na Adama Malchera.

Gdy w 43 min Dawid Przysiek zapewnił swej drużynie prowadzenie 21:16, stało się jasne, że punkty pojadą na Dolny Śląsk. Adrian Fiodor, zastępujący odsuniętego dyscyplinarnie Rafała Kuptela, próbował zmieniać ustawienie w defensywie, ale na niewiele się to zdało i mała niespodzianka stała się faktem.


Gwardia Opole – Chrobry Głogów 27:32 (14:14)

GWARDIA: Malcher, Ałaj – Mauer 8, Zadura 2, Morawski 1, Kucharczyk, Kowalski 3, Milewski, Zarzycki 6, Kawka 3, Jankowski 2, Sosna 1, Fabianowicz 1, Stefani, Klimków. Kary: 8 min. Trener Adrian FIODOR.

CHROBRY: Stachera – Kosznik 5, Jamioł 2, Przysiek 6, Paterek 4, Orpik, Grabowski 6, Krzywicki 1, Warmijak (CZK, 57 min – gradacja kar), Matuszak 5, Skiba 3. Kary: 12 min. Trener Witalij NAT.

Sędziowali: Jacek Łabuń i Jakub Jerlecki (Szczecin). Widzów 1700.


Fot. kprgo.pl

Komentarze