PGNiG Superliga. Palec Malchera, ręka Balcerka

To był popis gwardzistów w Opolu, a szczególnie bramkarza Dawida Balcerka. Dubler Adama Malchera wszedł na parkiet po kwadransie meczu z MMTS-em Kwidzyn – gdy znacznie bardziej doświadczony kolega zszedł z parkietu z urazem palca – i zamurował przestrzeń między słupkami.

W czasie gdy popularny „Jogi” pojechał na prześwietlenie do szpitala, Balcerek śrubował procent skuteczności, który długo utrzymywał w okolicach niesamowitych 60 procent, a zakończył ze znakomitą „pięćdziesiątką”, notując 15 udanych interwencji.

Do przerwy duet golkiperów z Opola dał się zaskoczyć tylko 9 razy, a ich koledzy w ataku bezwzględnie wykorzystali zadziwiająco nieporadną obronę rywali i w 30 minut zdobyli 20 bramek.

Mecz był praktycznie rozstrzygnięty, ale po zmianie stron „gang Kuptela” się zaciął i przez ponad 12 minut (!) nie potrafił trafić po raz 21. W końcu Mateusz Morawski znów rozwiązał worek i ostatecznie Gwardia rozgromiła siódemkę z Pomorza 34:20, wysuwając się na czoło w kwartecie drużyn rywalizujących o 5. miejsce.

Nie było niespodzianki w Głogowie, gdzie Vive nie dało szans mocnemu w rundzie rewanżowej Chrobremu. Niepokonani w lidze kielczanie potrzebują już tylko 2 wygranych do 18. tytułu mistrza kraju.

Gwardia Opole – MMTS Kwidzyn 34:20 (20:9)

GWARDIA: Malcher, Balcerek – Lemaniak 3, Sosna 1, Fabianowicz 2, Zarzycki 5, Klimków 2, M. Jankowski 2, Zadura, Kawka 2, Mauer 7, Milewski, M. Morawski 2, Działakiewicz 4, Kucharzyk 1, Kowalski 3. [Kary] 6 min. Trener Rafał KUPTEL.

MMTS: Szczecina, Matlęga – Grzenkowicz, Orzechowski 2, Krieger 1, Peret 1, Zieniewicz 1, Biegaj 3, Guziewicz 2, Ossowski, Potoczny 2, Nastaj (CZK 57.), Szyszko 2, Landzwojczak 2 (CZK 55., z gradacji), W. Jankowski 2, Przytuła. [Kary] 18 min. Trener Bartłomiej JASZKA.

Sędziowali: Krzysztof Bąk i Kamil Ciesielski (Zielona Góra).

Chrobry Głogów – Łomża Vive Kielce 20:31 (12:17)

CHROBRY: Stachera 1, Kapela 1 – Krzywicki 2, Grabowski, Zdobylak 4, Babicz 2, Tylutki, Marszałek 1, Tilte 3, Orpik 2, Jamioł 3, Bekisz 1. [Kary] 10 min. Trener Vitalij NAT.

VIVE: Wałach, Wolff – Olejniczak 1, Sićko 6, A. Dujszebajew 4, Tournat 2, Faruk 1, Karaczić 2, Kulesz 2, Moryto 2, Surgiel 3, Kaczor (CZK 42.), Karalek 3, Gudjonsson 5. [Kary] 14 min. Trener Tałant DUJSZEBAJEW.