PHL. Pięć licencji już jest

Re-Plast Unia Oświęcim, JKH GKS Jastrzębie, GKS Katowice, GKS Tychy oraz Comarch Cracovia – te zespoły otrzymały licencje w Polskiej Hokej Lidze.


– Nadal czekamy na dokumenty finansowe z 4 klubów i, mam nadzieję, że wszystkie formalności zostaną dopełnione w terminie – mówi wiceprezes PZHL i szefowa PHL, Marta Zawadzka. – Jak wszystkie sprawy formalne zostaną zamknięte, będę mogła opracować terminarz ligowy. Liczę, że do połowy lipca wszystko już będzie znane.

Poważne problemy mają zespoły z Nowego Targu oraz Sanoka. W Podhalu zarząd spółki podał się do dymisji i trwają niekończące się kłótnie między wszystkimi zainteresowanymi osobami. Na tę chwilę trudno wypracować kompromis. Natomiast w Sanoku główny sponsor STS-u, Ryszard Ziarko, ma poważnie problemy w swojej firmie Ciarko. Nie tak dawno paliły się hale produkcyjne i były poważne straty.

W tej sytuacji jego pomoc finansowa dla STS-u stanęła pod znakiem zapytania. Natomiast Zagłębie Sosnowiec oraz Energa Toruń powinny skompletować dokumenty finansowe w terminie i udział obu drużyn chyba nie jest zagrożony.


Fot. Łukasz Sobala/PressFocus

Komentarze