Piast – Vassiljev: nie ma porozumienia

Po tym, jak obu stronom nie udało się dojść do porozumienia pod koniec letniego okna transferowego, Konstantin Vassiljev przynajmniej do zimowej przerwy nadal będzie grał w rezerwach gliwiczan.

– Nie znalazłem satysfakcjonującego rozwiązania dla „Kosti” i Piasta, ponieważ mój klient chciał uzyskać odszkodowanie, na co nie zgodził się z Piast – przyznał niedawno na łamach estońskich mediów Andriej Stiepanow, menedżer zawodnika.

Przypomnijmy, że według naszych informacji, wbrew temu co mówi agent piłkarza, władze Piasta były skłonne zaakceptować warunki rozstania i wypłacić mu kwotę w wysokości kilku miesięcznych pensji.

W ostatniej chwili druga strona wycofała się z ustaleń i pomocnik nie odszedł z Okrzei za porozumieniem stron.

O okręgówki do kadry

Z tego powodu w miniony weekend Konstantin Vassiljev pomógł rezerwom pokonać Przyszłość Ciochowice aż 6:0, choć sam nie zdobył ani jednej bramki.

https://sportdziennik.pl/konstantin-vassiljev-nic-sie-nie-zmienilo/

Odsunięcie od ekstraklasowej drużyny nie oznacza jednak, że nie ma dla niego miejsca w reprezentacji swojego kraju. Wręcz przeciwnie. We wrześniu, trenujący i grający w okręgówce „Kostia” rozegrał po 90 minut z Grecją (0:1) i Finlandią (0:1).

Teraz Vassiljev znów został powołany i ma szanse dołożyć dwa kolejne występy w barwach Estonii. Dziś jego zespół zagra w Tallinnie z Finlandią, a w poniedziałek rywalem także w stolicy kraju będzie reprezentacja Węgier. 34-letni Konstantin jest jedną z gwiazd reprezentacji swojego kraju. Rozegrał w jej barwach już 106 meczów i zdobył 26 bramek.