Pierwszy sprawdzian hokeistów zaliczony zwycięsko

Polski hokeista w I tercji w drugiej zmianie w ataku przy bandzie został wytrącony z równowagi i jego nogi się rozjechały. Nasz napastnik błyskawicznie został zawieziony do szpitala, ale – najprawdopodobniej – oba kolana są kontuzjowane! Jego udział w turnieju mistrzowskim jest wykluczony i nasi trenerzy mają kolejny problem personalny.

Biało-czerwoni nad Dunajem zameldowali się w sobotę wieczorem i w niedzielę trenowali. Oprócz wcześniej awizowanego chorego obrońcy Oskara Jaśkiewicza do autokaru nie wsiadł również Mateusz Bepierszcz, który skarżył się na uraz pachwiny. Trener Ted Nolan wraz ze swoimi współpracownikami wystawił eksperymentalny skład, bo z wysokości trybun mecz oglądali czołowi nasi reprezentanci: obrońca Paweł Dronia oraz napastnicy Damian Kapica, Marcin Kolusz, Tomasz Malasiński i Krzysztof Zapała. Szkoleniowcy mieli okazję zobaczyć w akcji kilku młodych zawodników. Z dobrej strony pokazał się Dominik Paś, który asystował przy trzech golach oraz Maciej Urbanowicz i Krystian Dziubiński.

Jutro kolejny mecz, tym razem z Japonią, a potem będziemy wypatrywali, czy przypadkiem któryś z zawodników występujących w klubach zagranicznych przyjedzie w ostatniej chwili. Szansę gry Arona Chmielewskiego oraz Alana Łyszczarczyka są raczej marne.

 

POLSKA – UKRAINA 4:2 (0:0, 2:1, 2:1)

0:1 – Babynez – Bucenko (21:17, w przewadze), 1:1 – Urbanowicz – Paś (23:06), 2:1 – Komorski – Łopuski – Wanacki (35:26), 3:1 – Urbanowicz – Wajda – Paś (53:45, w przewadze), 3:2 – Karycz – Nimenko (57:54), 4:2 – Bryk – Paś – Dziubiński (59:28).

POLSKA: Odrobny; Pociecha – Ciura, Wanacki – Tomasik, Bryk – Górny, Wajda; Paś – Dziubiński – Urbanowicz, Łopuski – Komorski – Witecki, Guzik – Neupauer – Steber, Jarosz – Michalski – Bryniczka. Trener Ted NOLAN.

Kary: Polska – 6 min, Ukraina – 4 min.