Pietrzak na obóz. Kolejne wzmocnienie Wieczystej

Do soboty Wieczysta Kraków będą trenować w Arłamowie. Rozegrają tam dwa sparingi. W kadrze może pojawić się Rafał Pietrzak.


W poniedziałek minęły dwa tygodnie od pierwszego treningu „Żółto-czarnych” prowadzonego przez nowego trenera Macieja Musiała. Ważną częścią przygotowań jest sześciodniowe zgrupowanie. W ubiegłym roku Franciszek Smuda zabrał piłkarzy do Austrii, teraz postawiono na Arłamów.

27 zawodników

W autokarze, który ruszył w Bieszczady, znalazło się miejsce dla 27 zawodników. Nie pojechali Emmnuel Kumah i Patrik Miszak. Brak tego drugiego na pewno jest spowodowany problemami zdrowotnymi po krótkim występie w sparingu przeciwko Puszczy Niepołomice. Z kolei Ghańczyk, który grał w sparingach (w sobotę z Podhalem Nowy Targ) nie zmieścił się w kadrze i trenuje z rezerwami). W meczu z ligowym rywalem w Wieczystej debiutował Jakub Murawski, bramkarz wypożyczony z Legii Warszawa.

W kadrze zabrakło jeszcze nowego lewego obrońcy Rafała Pietrzaka (z jego sprowadzeniem związane są problemy Kumaha). Wychowanek Zagłębia Sosnowiec, który grał ostatnio w spadkowicz z ekstraklasy Lechii Gdańsk, w piątek podpisał dwuletnią umowę z opcją przedłużenia. To nie jest nazwisko pokroju Sławomira Peszki, który przez trzy lata był twarzą projektu, albo pozyskanego niedawno Michała Pazdana. Mimo to jest on naprawdę bardzo dobrze zapowiadającym się wzmocnieniem jak na III ligę.

Szybki debiut?

31-letni Pietrzak będzie grał z numerem 6. Może zadebiutować w środę lub sobotę. Wówczas zespół Musiała zmierzy się z dwoma drużynami z IV ligi: Pogonią Lubaczów i Cosmosem Nowotaniec. We wcześniejszych spotkaniach krakowianie grali obiecująco i takie też osiągali wyniki. Pokonali 2:0 Hutnika Kraków i 4:1 Podhale oraz zremisowali 0:0 z mocno eksperymentalnym składem Puszczy.


Czytaj więcej o piłce nożnej


Na zgrupowaniu przebywają bramkarze Sapielak, Dzień i Murawski oraz zawodnicy z pola: Asmelash, Bargiel, Bąk, Danielak, Faworow, Fidziukiewicz, Gamrot, Głogowski, Jankowski, Kapek, Kiedrowicz, Klimczak, Koncewicz-Żyłka, Kołodziej, Moulin, Łysiak, Pakulski, Pazdan, Pietras, Pietrzak, Rygiel, Skrobański, Sławczew, Torres.


Fot. kswieczysta.com


Pamiętajcie – jesteśmy dla Was w kioskach, marketach, na stacjach benzynowych, ale możecie też wykupić nas w formie elektronicznej. Szukajcie na www.ekiosk.pl i http://egazety.pl.