Czekając na Adamka

Jedyny gol w tym spotkaniu padł po strzale Dariusza Formelli i rykoszecie od Kamila Szymury. To było identyczne trafienie jak pierwsza bramka dla Senegalu w meczu z Polską, gdy „trafiony” został Thiago Cionek. – Gdyby nie było tego rykoszetu, Bartek Szelong bez problemu złapałby piłkę – powiedział szkoleniowiec jastrzębian, Jarosław Skrobacz.

W ekipie GKS-u 1962 na boisku nie pojawili się Damian Tront, Dominik Kulawiak, Bartosz Semeniuk i Piotr Trąd. – Dwaj pierwsi mieli lekkie urazy i woleliśmy nie ryzykować – wyjaśnił trener Skrobacz. – „Semen” miał problem z bólem pleców, a Piotrek Trąd – z mięśniem. Co z Kamilem Adamkiem? Pozytywnie zdał testy medyczne i we wtorek powinien pojawić się na treningu.

W zespole z Jastrzębia pojawił się 20-letni obrońca Marcin Mączka z Zagłębia Sosnowiec, który wiosną był wypożyczony do III-ligowego BKS-u Stali Bielsko-Biała. Zagrał po przewie, na lewej obronie, a na prawą został przesunięty Dawid Gojny. – Mączkę zaprosimy na jeszcze jeden sparing – powiedział Jarosław Skrobacz. – Czy jestem zadowolony z tej gry kontrolnej? Z jednych elementów tak, z innych nie, czyli standard. Ogólnie było nieźle.
W drużynie Rakowa nie pojawił się Petr Schwarz, którego zakontraktowano dzień wcześniej. 26-letni Czech występuje w środku pomocy. W dotychczasowej karierze był związany z jednym klubem – FC Hradec Kralove. Petr Schwarz do Rakowa trafił na zasadzie transferu definitywnego. Czech podpisał roczny kontrakt, z możliwością przedłużenia o kolejne dwa lata. Nie było także Słowaka Lukasza Duriszki, który w czwartek podpisał nowy kontakt w Częstochowie. Zadebiutował natomiast w zespole czerwono-niebieskich Czech, Daniel Bartl. Tym sparingiem Raków zakończył zgrupowanie w Rybniku-Kamieniu, w poniedziałek ekipa trenera Marka Papszuna wyjedzie na kolejny obóz, do Jarocina.

GKS 1962 Jastrzębie – Raków Częstochowa 0:1 (0:1)

0:1 – Szymura, 36 min (samobójcza).

GKS 1962: Szelong (46. Drazik) – Mazurkiewicz (46. Mączka), Pacholski (63. Kawula), Szymura, Gojny (70. Weis) – Spychała (60. Wuwer) – Zajączkowski (46. Szczęch), Skórecki (46. Jaroszek), Jadach (60. Dzida), Ali (70. Ruda) – Żak (46. K. Gancarczyk). Trener Jarosław SKROBACZ.

RAKÓW (I połowa): Szumski – Kościelny, Niewulis, Mesjasz, Żebrowski – Bartl, Figiel, Szczepański, Domański, Formella – Czerkas. (II połowa): Szumski – Góra, Krzyżak, Kasperkiewicz, Sapała – Figiel (60. Formella, 76. Szczepański), Radwański, Malinowski, Mondek, Musiolik – zawodnik testowany. Trener Marek PAPSZUN.