Pniówek 74 Pawłowice. Adamek ma zgodę

– Adamek otrzymał od nas „tylko” zgodę na treningi w Jastrzębiu – powiedział wiceprezes ds. spraw sportowych Pniówka, Rafał Wadas. – Między naszymi klubami jest podpisana umowa o współpracy, więc transfer do GKS-u raczej będzie formalnością. Co otrzymamy w zamian? Chcemy zamienić kilka wypożyczeń na transfery definitywne. Mam na myśli takich zawodników jak Marcin Franc, Konrad Hasior, Oskar Paleczny i Piotr Trąd.

Już w trakcie rundy jesiennej z Pniówka odszedł Mateusz Wójcik, teraz trzecioligowiec rozstał się z 22-letnim obrońcą Mateuszem Nowarą oraz o trzy lata starszym bramkarzem, Patrykiem Królczykiem. – Nowara jesienią zagrał w III lidze tylko trzy mecze, więc nie było sensu trzymać go dłużej – powiedział Rafał Wadas.

– Tym bardziej, że stracił już status młodzieżowca, więc wrócił do Ruchu Radzionków. Ponadto wyraziliśmy zgodę na przejście Królczyka do Warty Gorzów, która z nami rywalizuje w lidze. U nas numerem jeden w bramce jest Bartosz Gocyk, Królczyk w rundzie jesiennej wystąpił tylko w dwóch spotkaniach ligowych, a ma ambicje regularnej gry, więc trudno było go zatrzymywać na siłę. Z tego powodu skróciliśmy wypożyczenie do Dębu Gaszowice 21-letniego Błażeja Mandrysza, który będzie zmiennikiem Gocyka.

 

Na zdjęciu: Rafał Adamek na razie ma zgodę na treningi w Jastrzębiu.