Pniówek 74 Pawłowice. Zmiana kierunku Kłusa

Przygotowania do nowego sezonu piłkarze Pniówka 74 Pawłowice rozpoczną 12 lipca.


Po ostatnim meczu ligowym z MKS-em Kluczbork drugi trener Pniówka 74 Pawłowice, Dariusz Kłus, potwierdził, że odchodzi z klubu, by podjąć samodzielną pracę. Na początku trop wiódł do IV-ligowego MRKS-u Czechowice-Dziedzice, ale teraz nastąpiła dosyć nieoczekiwana zmiana kierunku. Wedle nieoficjalnych informacji, w sezonie 2021/2022 Dariusz Kłus będzie prawą ręką trenera Jacka Trzeciaka w GKS-ie 1962 Jastrzębie!

Z drużyny trenera Grzegorza Łukasika odszedł na razie tylko Przemysław Szkatuła (od 1 lipca jest zawodnikiem Ruchu Chorzów), trzeba liczyć się również z tym, że z ekipą z Pawłowic pożegna się Mateusz Pańkowski, którego „kusi” Rekord Bielsko-Biała. Z dniem 30 czerwca kończy się wypożyczenie Filipa Łukasika i wraca on do GKS-u 1962 Jastrzębie. Nie można ponadto wykluczyć, że pierwszoligowiec z Jastrzębia Zdroju skróci wypożyczenie Wojciecha Łaskiego i wróci on już do GKS-u 1962 latem. Natomiast zawodnikiem Pniówka nadal będzie Dawid Weis.

Przygotowania do nowego sezonu podopieczni trenera Grzegorza Łukasika rozpoczną 12 lipca. Tego dnia trening rozpocznie się o godzinie 15.00. Tego dnia rozpoczną się także testy dla zawodników, którzy chcieliby przejść do Pniówka. Podobno chęć przyjazdu na sprawdzian wyraził 29-letni obrońca Władysław Kudriawcew z III-ligowej Unii Skierniewice. Urodzony we Lwowie Ukrainiec w minionym sezonie rozegrał 27 meczów w grupie I trzeciej ligi.

Pierwszym sparingpartnerem Pniówka będzie ROW 1964 Rybnik, z którym zielono-czarno-żółci zmierzą się już 14 lipca. Potem w kolejce czekają: Gwarek Tarnowskie Góry (17 lipca), LZS Starowice Dolne (21 lipca), Rekord Bielsko-Biała (24 lipca), Czarni Gorzyce (28 lipca) i Górnik II Zabrze (31 lipca). Jak widać intensywność gier kontrolnych bardzo duża!


Na zdjęciu: Według nieoficjalnych – jeszcze – doniesień, Dariusz Kłus przenosi się do GKS-u 1962 Jastrzębie.

Fot. Łukasz Sobala/PressFocus