Podbeskidzie. Sypnęło sponsorami

W piątek późnym wieczorem ekipa Podbeskidzia Bielsko-Biała wróciła z tureckiego zgrupowania, na którym przebywała przez niemal dwa tygodnie. Przypomnijmy jedynie, że na jego zakończenie podopieczni trenera Krzystzofa Bredego zmierzyli się w grze kontrolnej z Dordojem Biszkek i mecz ten zakończył się remisem 2:2. W planach, miast starcia z mistrzem Kazachstanu, był mecz z trzecią drużyną kazachskiej ekstraklasy, Ordabasy Szymkent. Ostatecznie jednak doszło do zmiany rywala, a w meczu tym bielszczanie dwukrotnie obejmowali prowadzenie. Nie wygrali go jednak podobnie jak dwóch wcześniejszych gier kontrolny w Turcji, czyli meczów przeciwko ukraińskiemu Kołosowi Kowaliwka i rosyjskiemu FK Armawirowi.

Silesia z Czechowic-Dziedzic

Podczas gdy drużyna, daleko od naszego kraju, szlifowała formę, która ma jej umożliwić walkę o ekstraklasę, w klubie pracowano nad tym, aby zapewnić ku temu odpowiednie warunki. I w ten sposób doszło do podpisania dwóch ważnych umów partnerskich. Sponsorem silver, czyli trzeciej kategorii w klubowej nomenklaturze, zostało Przedsiębiorstwo Górnicze Silesia, które działa od 2012 roku i od 2012 r. wydobywa węgiel kamienny przeznaczony głównie dla sektora energetycznego, ale również specyficzne rodzaje węgla kamiennego do sprzedaży detalicznej. Firma z siedzibą w Czechowicach-Dziedzicach dąży do ciągłego rozwoju oraz utrzymywania partnerskich relacji z wszystkimi kontrahentami. Spółka stawia przede wszystkim na wysoką jakość usług i materiałów, ale także na profesjonalizm i doświadczenie firm, z którymi współpracuje.

– Postanowiliśmy nawiązać współpracę z PG Silesia, ponieważ jest to firma o bardzo lokalnym profilu działalności. Sporo kibiców Podbeskidzia pochodzi właśnie z Czechowic-Dziedzic i okolic – dlatego tym bardziej cieszy mnie to, że mieszkańcy tych terenów będą mieli swojego kolejnego przedstawiciela w gronie sponsorów. W myśl hasła „Podbeskidzie klubem całego regionu” jestem pewien, że współpraca przyniesie wiele wymiernych korzyści zarówno firmie PG Silesia, jak i Podbeskidziu, które czując wsparcie lokalnych potentatów, będzie w stanie walczyć o najwyższe cele – powiedział Kamil Sarapata, Dyrektor ds. Marketingu i PR Podbeskidzia.

Będzie sponsor główny

Kilka dni po podpisaniu umowy sponsorskiej z PG Silesia klub spod Klimczoka poinformował, że buisness partnerem Podbeskidzia została firma budowlana Dom dla każdego. Przedsiębiorstwo to, na rynku budowy domów, działa od 30 lat. Firma może pochwalić się 350 wybudowanymi domami w 100 różnych lokalizacjach. Działa na Śląsku, realizując kompleksowo budowy i przygotowując inwestycje od podstaw do finału. Najpierw wyszukuje odpowiednią lokalizację, mając na względzie jak najbardziej spokojny charakter okolicy oraz jednocześnie dogodność komunikacji z największymi miastami województwa. Następnie buduje domy według własnych, sprawdzonych projektów, w taki sposób, by oferta zaspokajała potrzeby większości klientów. Gotowe budynki doprowadzane są do stanu deweloperskiego i pod klucz, w zależności od oczekiwań – można wyczytać w materiałach promocyjnych firmy.

PG Silesia i Dom dla każdego to nie jedyne podmioty, które w ostatnim czasie zdecydowały się na nawiązanie współpracy z Podbeskidziem. Niebawem klub ma bowiem zamiar ogłosić nowego sponsora głównego. Na razie nie wiadomo, kto nim będzie, ale do firm Łukosz i Aqua, czyli tych, które noszą status sponsora głównego, dołączy kolejne przedsiębiorstwo. Które mocno zamierza wspomóc bielszczan.