Polonia Bytom. Nie mogło być inaczej

Potencjał gospodarzy niech zobrazuje fakt, iż do kadry meczowej nie załapali się Konrad Andrzejczak, Michał Płonka czy Kordian Górka.


Goście natomiast przyjechali w szesnastu, ale za to z… trzema bramkarzami i dwóch wzięło udział w spotkaniu, bo poza Robertem Poźniakiem ostatnie minuty w polu zaliczył Wojciech Noga.

Zdziesiątkowana brakiem kilku swoich podstawowych zawodników Foto-Higiena była skazywana na pożarcie. Pusta Olimpijska gościła zespoły z zupełnie innych światów, co znalazło odzwierciedlenie w wyniku. O ile w pewnym momencie można było mieć wątpliwości co do rozmiarów zwycięstwa miejscowych, o tyle pod koniec I połowy zostały one rozwiane.

– Planowaliśmy zagrać bardzo ofensywnie, by odnieść wysokie zwycięstwo – stwierdził trener Polonii, Kamil Rakoczy. Na końcowy triumf, który zapisze się do klubowych statystyk, zebrało się łącznie 9 trafień, a podzieliło się nimi sześciu zawodników. Był wśród nich Michał Nagrodzki, który dwa tygodnie temu zdobył debiutancką bramkę w III lidze, a w sobotę ustrzelił hat trick. Młodzieżowiec otrzymał pół godziny i w pełni je wykorzystał.

– Naszym zadaniem było wygrać to spotkanie jak najwyżej i to nam się udało. Mecz na pewno zostanie mi w pamięci i cieszę się, że udało mi się pomóc w odniesieniu tak efektownego zwycięstwa – powiedział bytomski dżoker. Gdyby niebiesko-czerwoni nieco lepiej nastawiali celowniki, uzyskaliby dwucyfrowy rezultat.

Mateusz Skutnik


Polonia Bytom – Foto-Higiena Gać 9:0 (3:0)

1:0 – Krzemień, 5 min, 2:0 – Bedronka, 42 min, 3:0 – Wolny, 45 min, 4:0 – Krzemień, 52 min, 5:0 – A. Maj, 64 min, 6:0 – Nagrodzki, 66 min, 7:0 – Tkaczuk, 78 min, 8:0 – Nagrodzki, 80 min, 9:0 – Nagrodzki, 88 min

POLONIA: Gniełka – Budzik, Bedronka, N. Radkiewicz, Hałgas – Wuwer, Siwek (60. Nagrodzki), Krzemień (75. Tkaczuk), Stefański (69. M. Maj), Iwanek (46. Pączko) – Wolny (46. A. Maj). Trener Kamil RAKOCZY.

FOTO-HIGIENA: Poźniak – Bąk, Łuczkiewicz, Pabiniak, Szymczyk (87. Noga) – Skowron (72. Łaski), Trochanowski, Waliś (32. I. Radkiewicz), Osiecki – Szemis (72. Danielak), Jaroszyński. Trener Krystian PIKAUS.

Sędziował Mateusz Czerwień (Kraków). Mecz bez udziału publiczności.


Fot. ks.poloniabytom.com.pl