Powrót do Dąbrowy Górniczej

„Jurajscy rycerze” mecze w Lidze Mistrzów rozgrywać będą w hali w Dąbrowie Górniczej. Obiekt w Zawierciu, w którym występują na co dzień nie spełnia wymogów europejskich pucharów.

Aluron CMC Warta do dąbrowskiej hali Centrum wrócą po trzyletniej przerwie. W sezonie 2019/20 grali tam w Pucharze Challenge. Grupowymi rywalami zespołu trenera Michała Winiarskiego będą turecki Halkbank Ankara (mecz „domowy” 10 listopada), niemiecki Berlin Recycling Volleys (30 listopada) i drużyna wyłoniona w kwalifikacjach (4. grudnia).

Zawiercianie w minionym sezonie zajęli trzecie miejsce w PlusLidze, zdobywając swój pierwszy w historii medal.

Trzy lata wcześniej debiutowali – jako czwarta ekipa ekstraklasy – na europejskiej arenie, rywalizując w Pucharze Challenge. W 1/16 finału w Dąbrowie Górniczej pokonali bułgarski Hebar Pazardżik 3:0, w kolejnej rundzie też bez straty seta ograli turecki Spor Toto Ankara.

Pucharowa przygoda zakończyła się w wyjazdowym rewanżu z Turkami. Przegrali rewanż w Ankarze 1:3, a potem uległ w „złotym secie” 13:15.