Przegrali z zimą. Część meczów odwołana

Z powodu niesprzyjających warunków atmosferycznych i ataku zimy odwołano większość spotkań na niższych szczeblach oraz w rozgrywkach młodzieżowych.


Takie decyzje – po konsultacji z klubami – podjęli włodarze Śląskiego ZPN, a także śląskich podokręgów. Wyjątkami są spotkania, które zostaną rozegrane na sztucznych murawach – pod warunkiem, że zgodę wyraziła też drużyna gości. I tak, w Zina IV lidze odbędą się dwa mecze – oba w grupie I: Raków II Częstochowa podejmie Unię Kosztowy (11.00), a Ruch Radzionków – Gwarka Ornontowice (17.00).

Nie grają „okręgówki”, klasy A, B. Nowe terminy przełożonych spotkań zostaną ustalone w przyszłym tygodniu. Ale „obrywa” się też wyższym szczeblom. W II lidze już odwołano konfrontację Garbarni Kraków z Motorem Lublin (ma do niej dojść 4 kwietnia).

W III grupie III ligi – w trosce o stan muraw – nie odbędą się mecze MKS-u Kluczbork z Zagłębiem II Lubin, Miedzi II Legnica z LKS-em Goczałkowice, Gwarka Tarnowskie Góry z Lechią Zielona Góra oraz Polonii Bytom z Górnikiem II Zabrze. Bytomianie dogadali się z zabrzanami, że zagrają w środę 13 kwietnia. Pozostałe spotkania mają się odbyć, chyba że zima na to nie pozwoli. Taki to pogodowy Prima Aprilis.


Fot. Norbert Barczyk/PressFocus