Przepustka do historii. W ojczyźnie. Taka trochę ślizgawka

Jak zwykle na naszych Czytelników czeka bogaty serwis informacyjny z wielu dyscyplin sportowych. Materiały informacyjne, komentarze, opinie, aktualne wydarzenia.


Przepustka do historii polskiej piłki

Fot. piast-gliwice.eu

Piast ma już ugruntowaną pozycję. Zostawiam też klub w bardzo dobrej kondycji – mówi Paweł Żelem, były prezes gliwickiego klubu. Więcej w „Sporcie”


Mamić i Roginić w ojczyźnie
Fot. Jakub Ziemianin/TSPodbeskidzie

Od soboty Podbeskidzie Bielsko-Biała trenuje w chorwackim Poreczu. Dwaj gracze „górali” trochę niespodziewanie otrzymali szansę na spędzenie tygodnia wśród swoich. Pierwotnie „górale” mieli nie wyjeżdżać za granicę, ale w ostatniej chwili udało im się załatwić obóz. Więcej w „Sporcie”


Taka trochę ślizgawka
Fot. łukasz Sobala / PressFocus

Aż 16,5 miliona złotych dotacji otrzyma z miasta na 2021 rok wielosekcyjny GKS Katowice. Temat pieniędzy mógł zdominować kibicowskie dyskusje podczas tego weekendu, który stał też pod znakiem pierwszego w 2021 roku sparingu. Patrząc na suchy wynik, GieKSa nie popisała się, bo nie dość, że zremisowała z MKS-em, to jeszcze III-ligowiec znajduje się obecnie w powijakach i testował kilkunastu zawodników. Więcej w „Sporcie”


Jeszcze w poniedziałkowym wydaniu „Sportu”:
  • Górnik Zabrze miał mieć już za sobą mecze z Red Bullem Salzburg i Crveną Zvezdą Belgrad, ale na razie pozostają mu jedynie treningi.
  • Raków zremisował z FK Mariupol podczas zgrupowania w Belek. Szansę debiutu otrzymał nowy nabytek, Dominik Holec.
  • Nie wszystkie transfery są realizowane z myślą o teraźniejszości. Niektóre mają zabezpieczyć klubową przyszłość, a kilka takich wzmocnień w minionym tygodniu się pojawiło.
  • W niedzielę piłkarze „Kolejorza” rozegrali drugi sparing podczas pobytu na zgrupowaniu w tureckim Belek. Mieli oni do sforsowania trudną przeszkodę, rosyjskie Dynamo Moskwa. Lechici wywiązali się z zadania co najmniej na czwórkę, pokonując wymagającego przeciwnika.
  • Mimo okienka transferowego kadra Legii Warszawa tylko się uszczupla. Stołeczna drużyna odczuwa to podczas zgrupowania w Dubaju.
  • „Niebieskie” miały szansę zgasić czerwoną latarnię, której blask od początku sezonu tli się w Chorzowie, ale rywalki, Eurobud JKS Jarosław, okazały się lepsze.
  • Praca nad organizacją turnieju ruszyła pełną parą – zapewnili organizatorzy XVIII edycji siatkarskiego Memoriału Huberta Jerzego Wagnera. Liczą, że imprezę uda się przeprowadzić w dniach 9-11 lipca w krakowskiej Tauron Arenie.
  • Grupa Szerpów dotarła na szczyt jedynego na świecie ośmiotysięcznika niezdobytego zimą. Na facebooku różnych ekspedycji zamieszczone są zgodne informacje, że na szczycie drugiej najwyższej góry na Ziemi w sobotę stanęła dziesięcioosobowa ekipa.
  • W sobotę, po słabym skoku Andrzeja Stękała, przegraliśmy wygrany konkurs drużynowy. W niedzielę zawodnik z Dzianisza okazał się najlepszym z naszych reprezentantów.

Fot główne: twitter.com/PiastGliwiceSA

Komentarze