PŚ w Titisee-Neustadt: Kubacki ciągle w formie. Polski mikst w serii finałowej

Nasza drużyna mieszana w składzie Kinga Rajda, Piotr Żyła, Nicole Konderla i Dawid Kubacki zajęła siódme miejsce w zawodach na Hochfirstschanze.

Drugim aktem weekendu Pucharu Świata w Titisee-Neustadt był konkurs drużyn mieszanych. Trener naszej męskiej reprezentacji, Thomas Thurnbichler, postanowił, że do Kingi Rajdy i Nicole Konderli dołączą dwaj aktualnie najlepiej spisujący się nasi panowie, czyli Piotr Żyła i Dawid Kubacki. Do przewidzenia było, że to właśnie lider Pucharu Świata i piąty zawodnik klasyfikacji generalnej będą ciągnąć nasz zespół i tak też się stało. Starczyło to jednak do awansu do serii finałowej i zajęciu siódmego miejsca. Wszystko przez to, że inne reprezentacja mają – po prostu – bardziej wyrównane składy.

Szczególnie postawa Kingi Rajdy była wprost przygnębiająca. Nasza zawodniczka uzyskała 94,5 i 91,5 metra. Dość powiedzieć, że żaden inny z uczestników serii finałowej nie oddał skoku poniżej setnego metra. Gorzej spisywali się jedynie Rumuni, którzy zajęli ostatnie, dziesiąte miejsce w stawce. Przyzwoicie spisała się Nicole Konderla. Najlepsza nasza skoczkini dwukrotnie lądowała na 115 metrze. Jeżeli chodzi o panów, to pierwszy skok nie za bardzo wyszedł Żyle. „Wiewiór” uzyskał 118 metrów, ale w drugiej kolejce wyraźnie się poprawił. Osiągnął 140 metrów.

Dawid Kubacki w pierwszej serii skoczył 130 metrów i uzyskał trzecią notę w nieoficjalnej punktacji indywidualnej. Za Anże Laniszkiem i Halvorem Egnerem Granerudem. W drugiej „Mustaf” poprawił się o 5,5 metra. Lider PŚ zdecydowanie pokonał w tej serii Antti Aalto, co pozwoliło Polakom wyprzedzić Finów i skończyć rywalizację na siódmym miejscu. Najlepsi okazali się Austriacy, którzy wyprzedzili Norwegów i Niemców. Za niespodziankę można uznać dopiero czwarte miejsce mistrzów olimpijskich z Pekinu, Słoweńców. W nieoficjalnej klasyfikacji indywidualnej Dawid Kubacki utrzymał trzecie miejsce. Wygrał Granerud przed Laniszkiem.