Radomiak Radom. Sensacja w czerwień ubrana

Radomiak Radom wygrał pierwszy mecz w tym sezonie ekstraklasy i to nie byle jaki! Ich ofiarą padli mistrzowie Polski.

Emocje w spotkaniu rozpoczęły się na dobre dopiero po przerwie. Na samym początku drugiej połowy do bramki Kacpra Tobiasza trafił Mateusz Radecki. Radomiak poczuł krew. Czesław Michniewicz próbował dokonać zmian, jednak Legia nie była w stanie odwrócić losów spotkania. Dodatkowo w 67 minucie pierwszą w tym spotkaniu czerwoną kartkę sędzia Jarosław Przybył pokazał Filipowi Mladenoviciowi.

W 80 minucie prowadzenie podwyższył Karol Angielski. Wówczas mistrzowie Polski rzucili wszystko na jedną kartę. Najpierw bramkę kontaktową zdobył Maik Nawrocki. Dwie minuty później Przybył wyrzucił z boiska Filipe Nacimento. Kilka chwil później, po interwencji VAR-u sędzia pokazał trzeci „kartonik” w kolorze czerwonym. Karę otrzymał Josue. Choć „Legioniści” walczyli do końca, tak mecz w 90 minucie zamknął DOminik Sokół.

Radomiak Radom – Legia Warszawa 3:1 (0:0)

1:0 – Radecki, 46 min, 2:0 – Angielski, 80 min, 2:1 – Nawrocki, 82 min, 3:1 – Sokół, 90 min

RADOMIAK: Majchrowicz – Jakubik, Silva (24. Rossi), Cichocki, Abramowicz – Leandro, Kaput, Nascimento, Radecki (86. Karwot), Rondon (86. Kozak) – Angielski (90. Sokół). Trener Dariusz BANASIK.

LEGIA: Tobiasz – Rose, Wieteska, Nawrocki – Skibicki (46. Juranović), Slisz, Martins (46. Josue), Muci (58. Lopes), Luquinhas (58. Emreli), Abu Hanna (38. Mladenović) – Pekhart. Trener Czesław MICHNIEWICZ.

Sędziował Jarosław Przybył (Kluczbork). Żółte kartki: Rondon, Nascimento, Jakubik, Radecki – Muci, Slisz, Wieteska. Czerwone kartki: Nascimento- Filip Mladenović, Josue.