Raków Częstochowa. Dobry prognostyk

Podopieczni Marka Papszuna wygrali pierwszy sparing w czasie letniego okresu przygotowawczego. Raków pokonał Szachtar Donieck 2:1.

Obie drużyny czekały na murawie trudne warunki do gry. W okolicach 40 minuty ulewa oraz burza utrudniały im rywalizację na boisku. Wcześniej dość dużą przewagę miał Raków. Pierwszy Oleksia Szewczenke chciał sprawdzić Jakub Arak. Jego uderzenie wylądowało na poprzeczce bramki. Kilka minut później skuteczniejszy okazał się Patryk Kun. Wahadłowy Rakowa pięknym uderzenie zza pola karnego otworzył wynik spotkania. Częstochowianie mieli jeszcze kilka okazji na zdobycie bramki, jednak górą był Szewczenko. Drużyna z Doniecka próbowała odpowiadać, jednak podopieczni trenera Papszuna dobrze się organizowali na boisku i do przerwy nie dali strzelić sobie bramki.

Drugą połowę lepiej rozpoczął Szachtar. Drużyna prowadzona przez Roberto De Zerbiego zepchnęła Raków do defensywy. Momentami wydawało się, że ekipa z Doniecka przełamie obronę częstochowian. Najlepszą okazję mieli dziewięć minut po przerwie, jednak Lassina Traore uderzył w słupek. Kilkanaście minut później udało im się zdobyć bramkę, jednak sędzia odgwizdał spalonego. Raków miał przebłyski i wyprowadził kilka dobrych akcji. Jedna z nich zakończyła się faulem w polu karnym na Wiktorze Długoszu. „Jedenastkę” na bramkę zamienił Ivan Lopez. Radość Rakowa nie trwała jednak długo. Bramkę kontaktową zdobył Manor Solomon. Szachtar próbował jeszcze odrobić stratę, jednak defensywa Rakowa spisywała się już bez zarzutu. Mecz z ekipą z Doniecka to jednak dopiero początek „Alpejskiej Wyprawy”. Częstochowianie w środę rozegrają drugi sparing na austriackiej ziemi. Ich rywalem będzie WSG Tirol.

Raków Częstochowa – Szachtar Donieck 2:1 (1:0)

1:0 – Kun, 14 min, 2:0 – Lopez, 72 min (karny), 2:1 – Solomon, 81 min

RAKÓW (I połowa:) Kovacević – Arsenić, Niewulis, Rundić – Cebula, Lederman, Sapała, Tudor (33. Wdowiak), Tijanić, Kun – Arak. (II połowa:) Kovacević (60. Trelowski) – Krzyżak, Niewulis (72. Arsenić), Rundić (71. Kaczmarski) – Wdowiak (60. Długosz), Poletanović, Papanikolaou, Szelągowski, Lopez, Udovicić – Musiolik. Trener Marek PAPSZUN.

SZACHTAR (skład wyjściowy): Szewczenko – Dodo, Vitao, Maycon, Tete, Patrick, Marlon, Pedrinho, Korniienko, Mudryk. Rezerwowi: Puzankow, Hrytsenko, Twardowskij, Konoplia, Mampassi, Marcos, Dentinho, Solomon, Tankowskij, Cipriano, Ocheretko, Bondarenko, Sikan, Wiunnyk. Trener Roberto DE ZERBI.