Remis „górników” ze słowackim rywalem

W trzecim letnim meczu sparingowym zabrzanie zremisowali u siebie z beniaminkiem słowackiej ekstraklasy Tatranem Liptovski Mikulasz.

Mecz odbył się na bocznym boisku Górnika. Gospodarze kiepsko zaczęli, tracąc dwa gole w pierwszych kilku minutach. Potem było już lepiej. Na ławce klubu z Zabrza zadebiutował w roli trenera Bartosch Gaul. Niemiecki szkoleniowiec dał szansę pogrania dużej liczbie młodych graczy. Jeden z nich, Alan Lubaski, zdobył gola na 2:2.

Górnik Zabrze – Tatran Liptovsky Mikulasz 2:2 (0:2)

0:1 – Voszko, 4 min, 0:2 – Divisz, 6 min, 1:2 – Nowak, 55 min, 2:2 – Lubaski, 72 min

GÓRNIK: (I połowa): Sokół – Surowiec (37. Szymański), Janicki, Eizenchart – Dadok, Mvondo, Stalmach, Podolski, Pacheco, Cholewiak – Włodarczyk. (II połowa): Bielica – Szymański, Paluszek, Gandziarowski – Olkowski, Manneh, Dziedzic, Ciućka, Nowak, Janża – Lubaski. Trener Bartosch GAUL.

TARTRAN:: Gröger – Popović, Krcík (57. Bielak), Bedecs (57. Mihal), Żupa – Divisz, Gerat (57. Filinsky), Vaclavík (57. Totka), Stasz (57. Benovi), Kaczerik – Voszko (5. Matosz). Trener Marek PETRUS.