Remis pomógł Ruchowi. Paradoksalnie

Ruch do spotkania przystępował z jedną zmiana w porównaniu do poprzedniego meczu z Chojniczanką. Pauzującego za kartki Marcina Kowalczyka zastąpił Bartłomiej Kulejewski. 18-latek zaliczył w tym sezonie tylko 16-minutowy występ. Miał on miejsce osiem miesięcy temu w trzeciej ligowej kolejce w wyjazdowym starciu z Bytovią. Z kolei do kadry meczowej Górnika, a od 70 minuty na boisko wrócił po długiej przerwie spowodowanej kontuzją Przemysław Pitry.

Po wyrównanym początku spotkania do głosu doszli piłkarze z Chorzowa stwarzając sobie kilka dogodnych sytuacji do objęcia prowadzenia. Najlepszą zmarnował w 22 minucie Paweł Wojciechowski po dobrym zgraniu piłki głową przez Mateusza Majewskiego. Chwilę później znakomicie interweniował Sergiusz Prusak po strzale z bliska Kulejewskiego. Górnicy zrewanżowali się dwoma celnymi główkami Mikołaja Lebedyńskiego i Patryka Szysza, które wyłapał Libor Hrdlicka.

Do przerwy bramek nie oglądaliśmy w Łęcznej, a i po przerwie zawodnicy nie poprawili skuteczności. W 55 minucie mocno z powietrza uderzył Grzegorz Bonin i kapitalną intuicyjną interwencją popisał się Hrdliczka. W 68 minucie zagotowało się na ławce rezerwowych gospodarzy, którzy domagali się rzutu karnego, w efekcie trener Bogusław Baniak został odesłany na trybuny, po tym jak sędzia pokazał żółtą kartkę Mosznikowi za symulowanie.

Na boisku było sporo walki, obie drużyny grały bardzo ambitnie, ale bez skuteczności, dobrze nastawionych celowników wygrać meczu się nie. Ostatecznie w Łęcznej podzielono się w niedzielę punktami, ale bezbramkowy remis satysfakcji żadnej z drużyn, które jeszcze w poprzednim sezonie rywalizowały w ekstraklasie, nie przyniósł. Paradoksalnie Górnik i Ruch dzięki punktowi podniosły się o jedno miejsce w górę tabeli.

Górnik Łęczna – Ruch Chorzów 0:0

GÓRNIK: Prusak 7 – Pisarczuk 6, Pruchnik 6, Kasperkiewicz 6, Kosznik 6 – Bonin 5 (84. Jarecki niesklas.), Sosnowski 5, Mosznikow 4 (70. Pitry), Łuszkiewicz 5, Szysz 5 – Lebedyński 4 (77. Wereszczak niesklas.). Trener Bogusław BANIAK.

RUCH: Hrdlicka 6 – Villafane 6, Kulejewski 6, Marković 6, Hołownia 5 – Kowalski 6, Bogusz 4 (84. Balicki niesklas.), Urbańczyk 5, Wojciechowski 4 (60. Trojak), Słoma 4 (80. Mello niesklas.) – Majewski 5. Trener Dariusz FORNALAK.
Sędziował Konrad Kiełczewski (Białystok) . Widzów 800.

Żółte kartki: Sosnowski, Mosznikow, Pisarczuk, Pruchnik – Kulejewski, Trojak, Majewski.