Reprezentacja Polski: Pech przyjmującej

Martyna Łukasik nie zagra w mistrzostwach świata. Powodem jest jej zły stan zdrowia.


Stefano Lavarini, trener biało-czerwonych, ogłosił skład na mistrzostwa świata, których współgospodarzami są Polska i Holandia. Zawody odbędą się w dniach 23 września – 15 października. W kadrze Polski nieoczekiwanie zabrakło Martyny Łukasik. „Podczas zgrupowania w Warszawie przeprowadzono badania diagnostyczne całego zespołu. Badania ujawniły, że stan zdrowia Martyny Łukasik uniemożliwia jej dalsze treningi i pracę na zgrupowaniu, a także nie daje gwarancji na pełną dyspozycję siatkarki w tegorocznym czempionacie. Sztab medyczny przeprowadził liczne konsultacje, na podstawie których zdecydował, że Martyna Łukasik nie zostanie włączona do ostatniej fazy przygotowań, a najbliższe tygodnie poświęci na pełną regenerację organizmu” – poinformował w specjalnym komunikacie Polski Związek Piłki Siatkowej.

„W związku z tym Martyna Łukasik nie weźmie udziału w FIVB Mistrzostwach Świata 2022 w piłce siatkowej kobiet, których Polska jest współgospodarzem” – dodano.

Polki zainaugurują udział w czempionacie 23 września meczem z Chorwacją, który zagrają w holenderskim Arnhem. Następnie wrócą do Polski, gdzie w Gdańsku podejmą reprezentacje Tajlandii, Korei Południowej, Dominikany i Turcji. Kolejna faza mistrzostw odbędzie się w Łodzi i Rotterdamie. Dwa mecze ćwierćfinałowe i jeden z półfinałów przeprowadzone będą w Gliwicach. Finał turnieju zaplanowano na 15 października w Apeldoorn.

Skład reprezentacji Polski siatkarek na MŚ 2022

  • Rozgrywające: Katarzyna Wenerska, Joanna Wołosz
  • Środkowe: Klaudia Alagierska, Agnieszka Kąkolewska, Anna Stencel, Kamila Witkowska
  • Przyjmujące: Martyna Czyrniańska, Zuzanna Górecka, Olivia Różański, Weronika Szlagowska
  • Atakujące: Monika Gałkowska, Magdalena Stysiak
  • Libero: Maria Stenzel, Aleksandra Szczygłowska

Fot. Michal Laudy/PressFocus