Rezerwowy uratował punkt

Napastnik Wisły Płock Łukasz Sekulski potrzebował czterech minut, by strzelić gola Radomiakowi.

W tym spotkaniu trudno było wskazać faworyta, ponieważ oba zespoły słabiutko punktują w rundzie wiosennej. Wliczając w ten bilans niedzielny mecz na stadionie im. Kazimierza Górskiego w Płocku, „Nafciarze” w 9. spotkaniach zdobyli zaledwie 5 punktów. Radomiak ma lepszy bilans – 10 zdobytych „oczek” – ale po raz ostatni zgarnął komplet punktów 25 lutego, wygrywając w Gdańsku 3:1 z Lechią.

Początek dzisiejszej potyczki należał do gości, którzy w 11 minucie zmarnowali wyśmienitą okazję do zdobycia gola. Katastrofalny błąd popełnił wtedy słowacki pomocnik Wisły Martin Szulek, który zbyt lekko podawał do swojego bramkarza Bartłomieja Gradeckiego i futbolówkę przejął Lisandro Semedo. Urodzony w Portugalii piłkarz Republiki Zielonego Przylądka obiegł golkipera gospodarzy, ale z dosyć ostrego kąta trafił w słupek!

Gole padły dopiero po przerwie. W 54 minucie z rzutu wolnego z prawej flanki centrował Roberto Alves, w polu karnym gospodarzy najwyżej wyskoczył Leonardo Rocha Miramar i strzałem głową posłał futbolówkę do siatki, w tej sytuacji Gradecki nie miał szans na skuteczną interwencję. To czwarty gol Portugalczyka w bieżącym sezonie. Wyrównujący gol dla Wisły padł kwadrans później, gdy po dośrodkowaniu Piotra Tomasika z lewej strony boiska piłkę nogą zgrał Mateusz Szwoch (czwarta asysta w czwartym meczu z rzędu), a wprowadzony na boisko 4 minuty wcześniej Łukasz Sekulski głową posłał futbolówkę do bramki rywali.

Wisła Płock – Radomiak 1:1 (0:0)

0:1 – Rocha, 54 min (głową, asysta Alves), 1:1 – Sekulski, 69 min (głową, asysta Szwoch),

WISŁA: Gradecki – Szymański, Rzeźniczak, Kapuadi – Szulek (86. Pawlak), Lesniak, Szwoch, Tomasik – R. Wolski – Kocyła (65. Sekulski), Śpiączka (86. Warchoł). Trener Pavol STANO. Rezerwowi: K. Kamiński, Drapiński, Chrzanowski, Gono, Kolar, M. Lewandowski.
RADOMIAK: Kobylak – Jakubik, Cichocki, Cestor, D. Abramowicz – Ramos (83. Nowakowski), Donis – Semedo (68. Castaneda), Alves (73. Cayarga), Machado – Rocha. Trener Mariusz LEWANDOWSKI. Rezerwowi: Posiadała, Justiniano, Rossi, Pik, Okoniewski, Sarmiento.
Sędziował Łukasz Kuźma (Białystok). Widzów 4026. Żółte kartki: Kapuadi (16. faul), R. Wolski (31. faul), Szymański (34. faul), Sekulski (81. dyskusja z arbitrem) – Semedo (25.faul), Ramos (65. faul), Cestor (90+4. faul).

Na zdjęciu: Napastnik „Nafciarzy” Bartosz Śpiączka (z lewej) nie znalazł sposobu na sforsowanie zasieków obronnych Radomiaka.