Robak zdetronizował Koniarka

Dwa gole strzelone przez Marcina Robaka w piątkowym meczu z Sandecją Nowy Sącz sprawiły, że zmienił się lider klasyfikacji wszech czasów najlepszych widzewskich strzelców.


Licząc mecze w rozgrywkach ligowych na wszystkich szczeblach krajowych oraz mecze pucharowe w Polsce i w Europie, Robak ma już na koncie 74 bramki i wyprzedził właśnie prowadzącego od 1996 roku Marka Koniarka (73). Piątkę najlepszych strzelców w historii Widzewa uzupełniają Włodzimierz Smolarek (71), Zbigniew Boniek (65) i Leszek Iwanicki (56).

Widzewski dorobek Marcina Robaka na dziś to 7 goli w ekstraklasie (ze 120 strzelonych przez niego łącznie w barwach Korony Kielce, Piasta Gliwice, Pogoni Szczecin, Lecha Poznań i Śląska Wrocław), 42 w I lidze, 22 w II lidze oraz 3 w Pucharze Polski. Dokonał tego w 119 meczach, podczas gdy Koniarek potrzebował na to 127 meczów.

Pierwszego gola dla Widzewa nowy król Robak strzelił 10 sierpnia 2008 roku w przegranym 3:4 spotkaniu z Zagłębiem w Lubinie. Gdy w ubiegłym roku wrócił do Widzewa, miał na koncie 45 bramek, a więc perspektywa prześcignięcia Koniarka wydawała się odległa.


Czytaj jeszcze: Poszły wszystkie karnety

– Oczywiście zdaję sobie sprawę, że strzelałem głównie w meczach niższych lig, podczas gdy moi starsi koledzy zdobywali bramki w ekstraklasie i w europejskich pucharach, ale każdy mecz oficjalny liczy się tak samo, a radość z gola jest równie wielka – przyznał nowy widzewski lider strzelców.

Lista zdobywców bramek dla Widzewa w ekstraklasie jest jednak na długie lata nie do ruszenia i supremacja Marka Koniarka jest w dającej się przewidzieć przyszłości niezagrożona. W samej tylko w ekstraklasie Koniarek strzelił 65 goli, Smolarek – 61, a Boniek – 50.


Fot. Łukasz Sobala/PressFocus

Komentarze